foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

Tėvelių dėmesiui! Nuo sausio mėnesio buhalterija kvitus už mokslą siunčia į Jūsų nurodytus asmeninius el. paštus. Pereinamuoju laikotarpiu (sausio ir vasario mėnesiais) kvitai bus pateikti ir popieriniu variantu. Nuo kovo 1 d. kvitai bus siunčiami tik į Jūsų el. paštą.ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai

Plačiau

El. dienynas

El. paštas

Renginių kalendorius

<<  Sausio 2019  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dzūkija – dainų kraštas. Dzūkui daina – kaip antroji kalba. Nuo amžių visoje Dzūkijoje skambėjo kalendorinės, darbo, vaikų, jaunimo, vestuvinės, istorinės dainos. Taigi, kad kuo daugiau jų iš praeities ir užmaršties prikeltume, balandžio 19 dieną Alytaus muzikos mokykloje susirinkome į dzūkiškų dainų festivalį „Dzūkų balsas“. Šis, jau tradiciniu tapęs renginys, atvėrė gražiausias ir margiausias mūsų senolių dainų, pasakojimų ir tradicijų skrynias.

Festivalį šventiniais sveikinimo žodžiais pradėjo mokyklos direktorė prof. dr. Aldona Vilkelienė. Ji pasidžiaugė, kad dalyvių gausa parodo, kokia mums svarbi mūsų krašto etninė kultūra bei jos puoselėjimas.

Pasiklausyti ir pasveikinti Dzūkijos krašto daininikų atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Roberto Šarknicko padėjėja Skaistė Ulčickaitė. Festivalyje savo eiles skaitė Dzūkijos krašto poetė, dzūkiško žodžio puoselėtoja Antanina Urmanavičienė. Gražias ir melodingas dainas dainavo svečiai „Racilukai“, folkloro ansamblis iš Druskininkų „Ryto“ gimnazijos, jų vadovė Lina Dudulienė.

Šiemet festivalis į mūsų mokyklą sukvietė mažuosius dainorėlius iš Alytaus miesto „Pasakos“, „Vilties“, „Girinuko“, „Nykštuko“ lopšelių-darželių. Jų mokytojos: Aušra Marcinkevičienė, Rasa Naruševičienė, Rimutė Vaickelionytė-Zenevičienė, Jolanta Sabonienė. Mažieji savo dainas pagyvino judesiais, ritminiais pritarimais, suteikdami klausytojams daug džiugių emocijų. Daug mokinių festivaliui parengė Alytaus muzikos mokyklos mokytojos: Birutė Jočienė, Alytė Vitkauskienė, Daiva Grabauskienė, Jolanta Sabonienė. Pastaroji nuoširdžiai ir labai dzūkiškai vedė šį renginį. Neringa Valvonienė, į festivalį atsivežė ir gausų būrį dainininkų iš Butrimonių gimnazijos. Jau kelintus metus „Dzūkų balse“ dalyvauja ir Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus mokiniai su mokytoja Rasa Sabaliauskiene. Taip pat atvyko Alytaus sporto ir meno mokyklos dainorėliai ir jų mokytoja Rasa Babarskienė. Vyresniųjų mokinių dainos buvo ilgesnės, sudėtingesnės, su graudinančiu jauduliu įsiliejančios į klausytojo širdį.

Renginio dalyviai ne tik padainavo, bet ir gavo dovanėlių. Viktorinoje „Atspėk dzūkišką žodį“, kurią vedė mokytoja A. Vitkauskienė, dzūkiškos tarmės žodžių „žinovai“ gavo S. Ulčickaitės dovanėles, o visus dainininkus ir juos rengusius mokytojus festivalio organizatorė D. Grabauskienė apdovanojo padėkos raštais.

Pabaigoje tradiciškai visi kartu uždainavome „Dzūkų balso“ himnu tapusią dainą „Šių naktelį“.

Nuostabaus grožio dzūkiškos dainos sujungė tiek atlikėjus, tiek klausytojus. Vis naujais vingiais vingiuodamos, įsiliejo į kiekvieno širdį, pripildydamos grožio, gerumo, nuoširdumo ir meilės savo kraštui. Tai graži dovana Lietuvos šimtmečiui.

Teorinių disciplinų skyriaus vedėja, vyresnioji muzikos mokytoja Daiva Grabauskienė

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2019 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved