foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

Tėvelių dėmesiui! Nuo sausio mėnesio buhalterija kvitus už mokslą siunčia į Jūsų nurodytus asmeninius el. paštus. Pereinamuoju laikotarpiu (sausio ir vasario mėnesiais) kvitai bus pateikti ir popieriniu variantu. Nuo kovo 1 d. kvitai bus siunčiami tik į Jūsų el. paštą.ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai

Plačiau

El. dienynas

El. paštas

2 procentai

2proc

Renginių kalendorius

<<  Gegužės 2019  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Truputis orkestro istorijos (arba kaip gimė tradicija) ...

Šviesios atminties Mokytojo, dirigento Prano Stepanovo iniciatyva 2012 m. „Svajonė“ pirmą kartą buvo pakviesta surengti koncertą profesionalios muzikos cikle „Sakralinės muzikos ir susikaupimo valandos Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje“. Alytaus orkestrui avansu buvo suteiktas pasitikėjimas. Neslėpsiu, to pirmojo koncerto visi laukėme su nerimu. Ypatingai susikaupęs dirbo Maestro Pranas Stepanovas, su vaikų orkestru ėmęsis parengti klasikinės ir sakralios muzikos programą. Koncertas pavyko netikėtai puikiai – po bažnyčios skliautais muzika suskambėjo kažkaip ypatingai, ypatingai pakiliai nuteikė ir mus, ir klausytojus. Koncerto rengėjai, vargonininkai, docentė, Religinės muzikos centro pirmininkė Renata Marcinkutė-Lesieur ir profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Leopoldas Digrys čia pat pakvietė orkestrą koncertuoti sekančiais metais. Taip kasmet, kai pražysta pavasaris, ypatingai susikaupęs orkestras vyksta į Vilnių. Nepalūžom, koncertavom ir tą liūdną 2015 m. pavasarį, kai Maestro Prano Stepanovo parengtą programą atlikome jau be Maestro.

2018 m. gegužės 15 d. vakarą Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje nuskambėjo jau septintasis Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ koncertas. Vadovaujamas ir diriguojamas jauno, veržlaus dirigento Karolio Variakojo, orkestras kaskart atsiskleidžia vis naujomis spalvomis, įgauna savitą, išskirtinį skambesį, koncertų klausytojus nustebina įdomia ir netikėta programa.

Koncertai Šv. Kazimiero bažnyčioje pasižymi ypatinga nuotaika, išskirtiniu orkestro skambėjimu – tai tarytum kolektyvo susiklausymo pasitikrinimas: kaip giliai esi muzikoje, kaip girdi draugą, jauti ir seki dirigentą. Kai viskas pavyksta – sieloje neapsakoma šventė!

Šioje programoje buvo staigmenų. Antonio Vivaldi Koncerto h-moll op. 3 Nr. 104 smuikams ir violončelei solo su orkestru grojo Alytaus muzikos mokyklos mokiniai – Erika ir Gabija Krikščiūnaitės, Izabelė Gervelytė, Edvardas Vinerskas, Barbora Gailiūtė (dabar jau Vilniaus Tallat Kelpšos konservatorijos studentė). O štai Max Bruch’o pjesę Kol Nidrei violončelei su orkestru atliko Marijampolės meno mokyklos mokinys Kasparas Šerpytis. Netikėtas publikai buvo ir John Cage kūrinys „Svaja“ (Dream).

Pilnutėlėje bažnyčioje orkestras turi ir savo publiką: čia susirenka draugai, buvę „svajoniukai“, giminės, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mokyklos pedagogai. Ir visada ateina garbūs, bei mylimi svečiai: orkestro globėjas profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Juozas Domarkas, ir kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė.

 

Kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė (koncerte nuskambėjo jos ciklas „Trys lietuvių liaudies dainos“, „Svajonės“ orkestrui kūrinį aranžavo Dominykas Digimas) :

„Stebiuosi Jūsų entuziazmu ir pasiaukojančiu darbu su jaunimu! Duok Dieve sveikatos ir ištvermės Jūsų be galo prasmingame darbe!"

 

Irena Valiulienė, Marijampolės meno mokyklos mokytoja, solisto violončelininko Kasparo Šerpyčio mokytoja:

„Po Šv. Kazimiero bažnyčios Vilniuje skliautais nuskambėjo Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ atliekama įvairi ir nepaprastai graži koncertinė programa.

Labai džiaugiuosi, kad šiame koncerte Max Bruch‘o Kol Nidrei atliko mūsų mokyklos violončelininkas, mano mokinys Kasparas Šerpytis. Orkestras, diriguojamas dirigento Karolio Variakojo, sutartinai grojo subtiliai solisto atliekamą kūrinį.

Dėkoju orkestro vadovei Daivai Martikonytei už kvietimą ir suteiktą galimybę Kasparui koncertuoti su nuostabiai grojančiu Alytaus muzikos mokyklos simfoniniu orkestru „Svajonė“.

 

Borisas Traubas, (smuikininkas rugsėjo 13 d. įvyksiančio „Amerikos virtuozų“ ansamblio ir „Svajonės“ orkestro bendro koncerto organizatorius:

"Koncertas buvo labai įdomus. Orkestras įgauna savo gražų skambesį. Programa įdomi, čia aiškiai matosi Karolio Variakojo, kaip Domarko mokinio, ranka. Buvo gražu..."

 

Prof. Juozas Domarkas pasakė, kad jūsų ateitis turi būti gera, nes šalia entuziazmo jūs turite palaikymą mieste ir protingą Muzikos mokyklos direktorę.

Sėkmės jums!

Gėlės, plojimai, šypsenos ir nuriedėjusi džiaugsmo ašara, atsisveikinimas iki kito pavasario...

Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovė,

smuiko mokytoja metodininkė Daiva Martikonytė

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2019 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved