foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

Tėvelių dėmesiui! Nuo sausio mėnesio buhalterija kvitus už mokslą siunčia į Jūsų nurodytus asmeninius el. paštus. Pereinamuoju laikotarpiu (sausio ir vasario mėnesiais) kvitai bus pateikti ir popieriniu variantu. Nuo kovo 1 d. kvitai bus siunčiami tik į Jūsų el. paštą.ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai

Plačiau

El. dienynas

El. paštas

2 procentai

2proc

Renginių kalendorius

<<  Gegužės 2019  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

„The American Virtuosi“ („Amerikos virtuozai“ ) - taip pasivadinęs Borovsk‘ių šeimos muzikos ansamblis iš JAV - Dr. Charles Borowsky (vadovas, lūpinė armonikėlė), Emmanuel Borowsky (smuikas), Cecylia B. Borowsky (violončelė), Elizabeth Borowsky (fortepijonas) - jau antrą kartą viešėjo Alytuje. Pirmasis koncertas „Muzika – geriausias tiltas tarp visų tautų“ vyko 2016 m. pavasarį Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. Ansamblio narių mesitriškumo pamokose tą kartą tobulinosi Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ stygininkai, o po koncerto sutarta dėl bendro abiejų kolektyvų koncerto! Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 13 d. įvyko išskirtinis pripažintų pasaulio menininkų ir mūsų „Svajonės“ muzikinis susitikimas. Koncerte dalyvavo šio projekto iniciatorius, ilgametis Lietuvos kamerinio orkestro, Nacionalinio simfoninio orkestro smuikininkas Borisas Traubas.

Koncerto pirmoje dalyje skambėję kūriniai – prisilietimas prie žydų tautos tragedijos. „Mes turime tai prisiminti, kad tai niekada nepasikartotų“ – įžanginiame žodyje kalbėjo Dr. Charles Borowsky. Nuskambėję Ersto Bloch‘o, „Išpažintis“ (Vidui) ir „Malda“ („Prayer“) , John Williams‘o „Tema iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“, bei Max Bruch‘o „Kol Nidrei“ – betarpiškas emocinis tragedijos išgyvenimas ir perteikimas žiūrovui – tai neįkainojama patirtis atlikėjams – jauniesiems svajoniukams.

Koncerto antroji dalis – jaunatviškas skrydis (John Williams „The Fying theme“) ir Antonio Vivaldi Koncertai d-moll (Op.3 Nr.11) ir h-moll (Op. 3 Nr.10) – kupini energijos ir muzikinių spalvų. Solistai ir orkestras muzikavo su dideliu malonumu ir džiaugsmu. Daugybės svečių pagyrimų buvo skirta dirigentui, orkestrui ir solistams – Alytaus muzikos mokyklos moksleiviams Gabijai Krikščiūnaitei ir Edvardui Vinerskui.

Svečiai pabrėžė, jog koncertas su „Svajone“ jiems buvo įspūdingiausias iš jau įvykusios gastrolių Lietuvoje programos. Juos sužavėjo viskas: „Svajonės“ orkestro pasirengimas ir muzikavimas, dirigento Karolio Variakojo charizmatiškumas, profesionalumas ir originalumas, kurį Dr. Charles Borowsky lygino su vienu žymiausių pasaulio kompozitorių ir dirigentų – Leonardo Berstein‘u. Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo intensyvumą svečiai patyrė bendraudami su Dzūkijos televizijos ir radijo FM99 žurnalistais bei buvo maloniai nustebinti žiūrovų gausa ir šiltu priėmimu Alytaus teatro didžiosiojoje salėje.

Susitikimas ir bendravimas su išskirtine, taikos ir meno ambasadorių šeima suteikė naujų kūrybinių impulsų ir jėgų, tikėjimo meninės veiklos svarba ir prasmingumu. „Įkvėpk gyvenimą, iškvėpk muziką“ („Inhale Life, Exhale Music“) – Borovsk‘ių šeimos gyvenimo moto, neabejotinai paliks pėdsaką mūsų šauniajame Alytuje!

Sekančią dieną gavome laišką, dar kartą patvirtinantį puikius susitikimo įspūdžius ir ... gal būt ... pranašaujantį orkestro kelionę į JAV. Dalinuosi:

Dear Daiva,

It was a pleasure to meet you again, and to witness your extraordinary dedication to music, students, and community! We truly enjoyed the opportunity to work together with the youth symphony... the concert was a highlight of our trip thus far! We would be grateful for any video or photos from the concert whenever you have a chance (thank you).

Please do keep in touch, and we look forward to seeing you again in the future, in Lithuania or perhaps in the USA!

With best wishes,

Elizabeth (with greetings from Charles, Cecylia, and Emmanuel)

------------------------------------------

Dr. CHARLES H. BOROWSKY - žymus visuomenininkas, savo veikla įgyvendinantis įdėją, jog menas sujungia žmones ir tautas. Bendradarbiaudamas su universitetais Amerikoje (Yale, the University of Maryland, Towson University, and Mount Saint Mary’s) ir užsienyje (Jerusalem, Tokyo, Amman, Oldenburg, Berlin, and Warsaw) suorganizavo bei įgyvendino daugybę projektų, konferencijų, simpoziumų ir festivalių. Padedant UNESCO bei Tarptautinei muzikos draugijai, Dr. Borowsky organizavo festivalius Amane ir Jeruzalėje, kuriuose dalyvavo žymūs atlikėjai ir mokslininkai iš viso pasaulio (tema: „Globalizacija ir vietinės muzikos tradicijos“). Jo baritoninins vokalas bei lūpinės armonikėlės grojimo įgūdžiai yra taipogi teigiamai įvertinti. 2010 metais dr. Borowsky buvo įteiktas Paderewski apdovanojimas už išskirtinius nuopelnus visuomenei ir kultūrai.

CECYLIA BARCZYK, violončelistė, pedagogė, atlikėja, sulaukusi tarptautinio pripažinimo. Kaip pedagogė yra vedusi meistriškumo pamokas Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, kaip solistė yra grojusi su vienais žymiausių pasaulio orkestrų – Amano, Baltimorės, Beijingo, Berlyno, Bostono, Bukarešto, Budapešto, Jakartos, Leipcigo, Londono, Maskvos, New York‘o, Prahos, Rio de Žaneiro, Salvadoro, Seulo, Šanchajaus, Sofijos, St. Petersburgo, Taivano, Tel Avivo, Tianjino, Tokyo, Varšuvos. Ji yra įrašiusi daug klasikinio bei modernaus violončelės repertuaro, kurį yra išleidusios Muza, IC Records, Melodya, Relief ir CRS muzikos įrašų leidyklos. Ji yra daugelio prestižiškiausių muzikos konkursų, tokių kaip: Danczowski violončelininkų konkurso (Poznanė), Pablo Casals violončelininkų konkurso (Budapeštas), Tchaikovskio konkurso (Maskva), Tarptautinio Aldo Parisot konkurso (Brazilija), Tarptautinio J. S. Bach konkurso (Leipcigas), Tarptautinio Cassado konkurso (Florencija) bei W.C. Byrd jaunųjų atlikėjų konkurso (Michiganas) laureatė . Ji yra Tawsono universiteto vadovė bei kasmetinio Tarptautinio violončelės festivalio kuratorė. 2003 metais ji tapo Tarptautinio muzikos instituto ir festivalio Amerikoje meno vadove.

EMMANUEL BOROWSKY, talentingas jaunos kartos smuikininkas. Nuolatos koncertuojantis su įvairiausiais orkestrais visame pasaulyje. Šiuo metu studijuoja Merilando universitete. Smuikininkas koncertavo kaip solistas su žymiausiais pasaulio orkestrais Kinijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Jordanijoje, Izraelyje, Lenkijoje ir su dviem orkestrais Lietuvoje – Šv. Kristoforo ir Šiaulių kameriniais orkestrais.

ELIZABETH BOROWSKY – pianistė, pedagogė, kompozitorė, visuomenininkė. Kaip atlikėjos didžiulė ypatybė yra ta, kad savo pasirodymais klasikinį meną paverčia patraukliu ir aktualiu moderniam klausytojui, pastarasis neatrodo muziejinė seniena. Elizatbeth turi nepakartojamą reputaciją kaip jaunų atlikėjų pedagogė. Dėsto įvairiuose universitetuose bei meno mokyklose.

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2019 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved