foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

Tėvelių dėmesiui! Nuo sausio mėnesio buhalterija kvitus už mokslą siunčia į Jūsų nurodytus asmeninius el. paštus. Pereinamuoju laikotarpiu (sausio ir vasario mėnesiais) kvitai bus pateikti ir popieriniu variantu. Nuo kovo 1 d. kvitai bus siunčiami tik į Jūsų el. paštą.ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai

Plačiau

El. dienynas

El. paštas

2 procentai

2proc

Renginių kalendorius

<<  Liepos 2019  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Lapkričio 21 d. Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko Alytaus muzikos mokyklos organizuotas seminaras „Muzikinis lino kelias etnokultūroje“. Nuo gilios senovės Lietuvoje buvo auginami linai, tačiau daugelis nėra jų matę, užmirštos tradicijos, nežinomi su jais susiję papročiai, apeigos, dainų, ratelių vaidmuo lietuvių tautosakoje. Šia programa siekta atgaivinti, praturtinti žinias apie išskirtinį lino augalo vaidmenį muzikiniuose žanruose ir etnokultūroje. Renginys skirtas 2018 metų suaugusiųjų švietimo savaitei „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“ ir atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti.

 

Seminarą vedė jungtinė lektorių grupė: Alytaus muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Audronė Venckūnienė, Violeta Prakapavičienė, vyresnioji mokytoja Jolanta Sabonienė bei Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė. Seminaro dalyviai išklausė pranešimus: „Lino ,,kančios“ kelias rašytiniuose šaltiniuose“, „Linų auginimo tradicijos ir papročiai“, „Linas sutartinėse ir liaudies dainose“, „Linas rūbe ir muzikoje“. Muzikos mokytoja Gabrielė Dambauskaitė apsijuosusi baltą prijuostę nešė „šeimininkui“ sėmenis. „Šeimininkas“ - vyresnysis muzikos mokytojas Alis Krūvelis sėjo linus. Mokytoja Violeta Prakapavičienė papasakojo apie lino vietą tarp šiaurės ir šiaurės rytų Europos arealo kultūrinių augalų, apie baltų tradicijas padedančias atkurti ryšį tarp lino – augalo, Lino – mitologinio personažo ir dainos (raudos) apie jį patį (arba paties Lino dainos). Jolanta Sabonienė dzūkiška tarme papasakojo ir pademonstravo kaip buvo atliekami lino auginimo ir apdirbimo darbai senovėje su senoviniais darbo įrankiais.

Mokytoja Audronė Venckūnienė mokė dainuoti ir šokti darbo sutartinę ,,Pažiūrėkit, sesyt, linelius pasėjau“, seminaro dalyvius kvietė įsiklausyti į ritmo pulsaciją, melodiją, persikelti į senuosius laikus ir pajusti linų rovėjų dvasines būsenas. Mokytoja Reda Vokietaitienė papasakojo apie muzikinę patirtį ir tradicijas pradinėje Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinėje mokykloje, pristatė mokytojų sukurtą lininių rūbų su baltų raštais parodą, pradinės mokyklos mergaitės minė mįsles. Seminaro dalyviai apžiūrėjo senovinių lino apdirbimo įrankių, rakandų parodą. Visi drauge su Vidzgirio pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupės vaikučiais dainavo dainas, šoko ratelius, improvizavo kanklėmis ir kitais liaudies instrumentais. Akordeonu grojo vyresnysis muzikos mokytojas Alis Krūvelis.

„Šiame seminare buvo svarbu teorija, žaidimai ir dainos. Patiko nuoširdžiai, įdomiai, smagiai pateikta informacija, natūrali vaizdinė medžiaga. Linkiu skleisti šią patirtį plačiau, kad kuo daugiau žmonių tai pamatytų“ (Virginija)

„Ačiū už seminarą, kuriame patyriau daug teigiamų emocijų. Ko tikėjausi, tą ir gavau. Išmokau puikių dainų, ratelių-žaidimų. Šaunuolės lektorės. Labai jums ačiū“.

„Nuostabus seminaras, šią medžiagą reikėtų pateikti mokiniams kaip edukacinį užsiėmimą“.

„Smagu girdėti dzūkišką žodį, lino kelio istoriją. Ačiū“. (Jurgita)

„Buvo smagu, jauku, šilta ir labai tikra. Ačiū už muziką line ir liną muzikoje“.

Muzikos mokytoja metodininkė Audronė Venckūnienė

Vyresnioji muzikos mokytoja Jolanta Sabonienė

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2019 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved