foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

2020 2021 Stojamieji1ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai ir konkursų nuostatai

Plačiau

Renginių kalendorius

<<  <  Gruodžio 2018  >  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

2018 metais šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl natūralu, kad jau pirmaisiais jos gyvavimo metais Lietuvoje įsikūrė daug naujų įstaigų, meno kolektyvų, tradicijų. Nauji, su šiuo istoriniu įvykiu susiję jubiliejai rodo, kad Lietuvos valstybės atkūrimas ryškus ir šalies kultūriniame gyvenime. Taigi, 1919 metai Kaune – veikė pirmosios lietuviškos vaidyklos, 1920 metais išaugusios į teatrą, Juozas Naujalis Kaune įkūrė pirmąją muzikos mokyklą, kuri vėliau buvo suvalstybinta. Šiai mokyklai ėmė vadovauti kompozitorius ir pedagogas Juozas Tallat-Kelpša. Šį vardą paminėjau neatsitiktinai – su juo susietas ir šis straipsnis.

Vilniuje vykusios konferencijos „Juozas Tallat-Kelpša ir jo amžininkai – profesionalūs lietuvių muzikai“, į kurią buvau pakviesta, kaip Alytaus muzikos mokyklos direktorė, metu buvo prisiminti pirmieji atkurtos valstybės kompozitoriai – Juozas Naujalis, Juozas Gruodis, Stasys Šimkus. Renginyje, kurį organizavo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytojai, dalyvavo ir Juozo Gruodžio konservatorijos bei Juozo Naujalio muzikos gimnazijos vadovai Kęstutis Bliujus ir Raimundas Simanavičius, kiti svečiai. Konservatorijos direktorė Doleroza Pilikauskienė papasakojo apie persikėlimo iš Didžiosios gatvės pastato į naujai renovuotas patalpas Gerosios Vilties gatvėje. Čia daugiau vietos, didelė aikštelė automobiliams, o pats konservatorijos pastatas stovi Dievo apvaizdos bažnyčios teritorijoje. Žinoma, žemės naudojimo klausimai išspręsti, ir konservatorijai šiuo metu dar priklauso keli pastatai, kurie laukia atnaujinimo.

Buvusieji Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos, anksčiau, aukštesniosios muzikos mokyklos, auklėtiniai su nostalgija prisimena senuosius, menančius 17 a., Abromavičių rūmus Vilniaus senamiesčio širdyje, kai čia pat galėjai apsilankyti Filharmonijos koncertuose ar pasigėrėti bohemiška Parodų rūmų atmosfera. „Kelpšiukai“, taip prisistato konservatorijos absolventai vieni kitiems, aišku, nekvestionuodami J. Tallat-Kelpšos kūrybinio palikimo, kurio vienas kitas kūrinys buvo duoklė tuometiniam sovietų režimui. Tari žodį „kelpšiukai“, ir mintyse matai vidinį konservatorijos kiemelį, kuriame ant suoliuko pavasarį teoretikai spręsdavo harmonijos uždavinius, žemutiniame aukšte įrengtas ir visada triukšmingas pūtikų klases, prisimeni ankstyvus rytus prie konservatorijos lauko durų, kai laukdavai 6 valandos, kada budintis atrakins pastato duris, kad galėtum „užsiimti klasę“. Tai reikšdavo, kad visą rytą iki paskaitų, o po to ir vakare iki vėlumos galėsi groti ir ruošti kitas muzikines užduotis. Paklausa buvo didelė, tuometiniai studentai net laukdavo eilėje nuo pusės šešių atidarant konservatorijos duris.

Dabartiniams mokiniams šioje konservatorijoje taip pat geros sąlygos: nauja koncertų salė, ne vilniečiams patogu gyventi šalia esančiame bendrabutyje. Malonu scenoje matyti koncertuojant buvusią mūsų mokyklos mokinę violončelininkę Barborą Gailiūtę, kuria, kaip ir kitais mūsų absolventais džiaugiasi konservatorijos dėstytojai. Belieka tik palinkėti naujai „kelpšiukų“ kartai kūrybinės sėkmės ir laukti jų sugrįžtant dirbti į savo miestą – Alytų.

Direktorė Aldona Vilkelienė

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2020 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved