foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

2020 2021 Stojamieji1ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai ir konkursų nuostatai

Plačiau

Renginių kalendorius

<<  <  Liepos 2020  >  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

2019-10-29 Panevėžyje vyko tarptautinis seminaras „Muzikinis ugdymas pradinėse klasėse: naujovės ir patirtys: 5“. Iš visos Lietuvos suvažiavo muzikos mokytojai, dėstantys pradinėse klasėse, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai. Seminaro programa buvo įvairi ir įdomi. Paskaitas skaitė žymūs Lietuvos muzikai, kompozitoriai, įvairių kolektyvų vadovai: knygelių vaikams autorė Inga Šeduikienė, docentė Eglė Juozapaitienė, aktorė Ilona Balsytė, Lietuvos muzikos ir teatro Pedagogikos katedros lektorė Laura Dubosaitė, Oslo lituanistinės mokyklos lektorė Jelena Valiulienė, dainų autorė Rasa Kauneckaitė, etnomuzikologė Lina Vilienė ir kiti lektoriai. Seminaras prasidėjo Indros Mažuikaitės operėle „Ežio namas“.

Buvo pristatomos naujai išleistos dainų bei metodinės knygelės, skaityti pranešimai įvairiomis temomis: „Muzikos meno reikšmė ir įtaka formuojant vaiko asmens ir pilietinę tapatybę“, „Muzikos įtaka visuminiame vaiko ugdyme“, „Ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių dėmesio ypatumai“, „Kaip išmokti muzikos dalyką besimokant“, „Žaidžiame džiazą“, „Ugdymo iššūkiai: atsigręžk į etnomuziką“ ir kt.

Ilona Balsytė pasidalijo savo patirtimi dirbant su ikimokyklinio bei pradinio ugdymo mokiniais. Atlikusi tyrimą apie muzikos įtaką vaiko ugdyme, ji teigia, kad šalia pilietiškumo turime išnaudoti muzikinius vaiko gabumus. Su muzika lengviau išmokti matematikos, geografijos, kalbų. Pasak lektorės, vaikai, besimokantys muzikos, pasižymi geresniais motoriniais įgūdžiais, geriau skaito už tuos, kurie muzikos nesimoko. Visi vaikai gimsta muzikalūs. Skirtumas tas, ar jie muziką girdi namuose, ar lavina tai nuo mažens. Savo pranešime I. Balsytė parodė klausytojams dalį praktinio darbo su vaikais scenoje. Tokia „gyva“ praktika scenoje buvo labai naudinga.

Indra Kubiliūnienė, Rasa Kauneckaitė pateikė nemažai vokalinių pratimų, kaip linksmai, žaismingai lavinti mokinių klausą. Jos pasidalijo savo patirtimi darbe su mokiniais, parodydamos filmuotą medžiagą iš vykusių koncertų.

Eglė Juozapaitienė įsitikinusi, kad mokytojo vaidmuo yra svarbus mokinio gyvenime – sudominti, įtikinti jauną žmogų suprasti lietuvišką dainą. Jos studentės atliko scenoje lietuviškų dainų.

Irina Gustienė ir Asta Sakalienė pasidalijo savo patirtimi vedant integruotą pasaulio pažinimo ir muzikos pamoką „Kaip atsiranda garsas“. Jos papasakojo, kaip mokiniams sekėsi atlikti užduotis, kokie klausimai kilo atliekant įvairias užduotis ir t.t.

Seminaro metu buvo galima įsigyti naujos metodinės, muzikinės literatūros. Seminaras suorganizuotas puikiai, viskas vyko laiku, pagal tvarkaraštį. Renginyje dalyvavo Alytaus muzikos mokyklos mokytojos Jolanta Sabonienė, Sonata Nakrušienė, Violeta Dumbliauskienė.

Dėkoju Alytaus muzikos mokyklos direktorei prof. dr. Aldonai Vilkelienei už suteiktą galimybę dalyvauti seminare.

                                                                                     

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2020 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved