Tautinių juostų paroda „Skambančios spalvos“

Sausio 10 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko tautodailininkės Renatos Žiūkienės tautinių juostų „Skambančios spalvos“ atidarymas.

Renata Žiūkienė – rinktinių juostų sertifikuota meistrė iš nuostabaus Dzūkijos kaimelio – Punia. Vos pažvelgus į jos rinktas juostas akys raibsta nuo jų spalvingumo, gražumo, juostų tiesumo. Audimas – ne tik juostos, jį šiais laikais galima pritaikyti labai kūrybiškai. Galima austi iš augalų, siūlų, audinio atraižų. Audimo technikos ir paslapčių Renata moko Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale.

Menininkė papasakojo apie juostų paskirtį, audimo tradicijas, supažindino su lietuviškais raštais, simboliais. Buvo įdomu sužinoti, kad vidutinio pločio juostai nuausti reikia trijų darbo dienų. Juostomis puošiami vyrų ir moterų drabužiai, parišami lauknešėliai, krepšeliai , gimusiam kūdikiui apjuosti – tai saugumo simbolis, iki šių dienų ant juostų nuleidžiamas karstas į kapo duobę.  Tautodailininkė Renata Žiūkienė mokėsi Alytaus muzikos mokykloje groti tradicinėmis kanklėmis ir armonika. Gal būt jos juostų raštuose atsikartoja liaudies melodijos vinguriavimas ar sutartinės ritmas.

„Visada audžiu su muzika. Nes audinio raštas turi ritmą. Gal ir keista, bet mano juostos išaustos klausantis klasikinės muzikos“, – pasakoja Renata.

Parodos atidarymo metu kanklėmis grojo Luka Marija Burbaitė. Paroda veiks iki vasario 15 dienos.

Alytaus muzikos mokytoja metodininkė Audronė Venckūnienė

admin
Author: admin