Alytaus muzikos mokykloje surengtas 2024 metų „Dainų dainelės“ zoninis atrankos etapas

Nuo 1974 metų kas antrus metus vykstantis konkursas, kuriame dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos, 2024 metais mini 50 metų jubiliejų. II etapo nugalėtojai toliau varžysis nuo vasario 18 d. prasidėsiančiuose „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertuose. Iš LRT Didžiosios studijos iki gegužės 5 d. numatoma tiesiogiai transliuoti 12 koncertų, kuriuose pasirodys 210 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių. „Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d.

Sausio 12 d. Alytaus muzikos mokykloje organizuotame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ 2-ajame atrankos etape dalyvavo Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Lazdijų ir Varėnos savivaldybių, Punsko valsčiaus (Lenkija) solistai bei ansambliai.

Konkurso dalyvius, komisiją ir mokytojus pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė: „Lietuva – per amžius dainas mylinti šalis. Dainose glūdi mūsų protėvių dvasia ir meilė savo kraštui. Iš dainų pažįstame savo istoriją. Dainuodami puoselėjame savo kalbą ir kultūrą. „Dainų dainelę“ galima pavadinti unikaliu mūsų kultūros reiškiniu. Šis konkursas bėgant metams užaugino ne vieną mūsų šalį garsinantį solistą. Žinau, kiek jaudulio šiandien patiria tiek „Dainų dainelės“ dalyviai, tiek ir mokytojai, ir kaip visiems yra svarbu patekti į kitą konkurso etapą. Tad linkiu pasitikėti savimi, būti drąsiems ir tikėti sėkme, o mes jus nuoširdžiai palaikysime.“

Susirinkusius taip pat sveikino Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė, konkurso komisijai linkėjo puikių muzikinių emocijų ir gerų rezultatų, o visiems dalyviams – drąsos, sėkmės, pasitikėjimo savimi, puikios nuotaikos, kad skambėtų šių atlikėjų balsai ne tik Dzūkijoje, bet ir visos Lietuvos padangėje.

Konkurse dalyvavo − 153 dalyviai iš 34 ugdymo įstaigų, 79 atlikėjai, juos parengė 25 mokytojai, dainininkams pritarė 14 koncertmeisterių ir 35 muzikantai ir dainininkai. Pasirodė keturių amžiaus grupių dalyviai, kurie vertinti pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. „Dainų dainelės“ dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: pirmininkė – Irena Milkevičiūtė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros profesorė; nariai – Zita Radvilienė, „Dainų dainelės“ televizijos projekto vadovė; Žilvinas Meškuotis, „Dainų dainelės“ programos koordinatorius; Undinė Pinkevičienė, Alytaus muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, muzikos mokytoja metodininkė, Vytautas Andruškevičius, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas; Edita Česnulienė, Lazdijų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui; Rasa Babarskienė, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė; Loreta Tiškienė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokytoja metodininkė.

Jaunuosius atlikėjus palaikė mokytojai, tėveliai ir žiūrovai. Smagu, kad dainuojančių vaikų konkursas „Dainų dainelė“, neišsenka savo kūrybingumu ir vis atranda naujus talentus. Linkime sėkmingų pasirodymų televizijos etapo ir laureatų koncertuose!

Alytaus muzikos mokyklos informacija

admin
Author: admin