Alytaus muzikos mokyklos mokytoja Ana Čirkova – straipsnio apie violončelę mokslo darbų žurnale „Muzikos mokslas šiandien – tęstinumas ir kaita“ bendraautorė

Daugpilio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuojamos mokslinės konferencijos įtraukia meninio ugdymo bei atlikimo temas, tyrimus, pranešimus. Džiugu, kad Alytaus muzikos mokyklos violončelės mokytoja Ana Čirkova sėkmingai dalyvauja jose ne tik kaip atlikėja, pedagogė, bet ir kaip mokslininkė. 2021 m. ji drauge su dr. Ryčiu Urniežiumi (Šiaulių universitetas) mokslo darbų žurnale „Muzikos mokslas šiandien – tęstinumas ir kaita“ paskelbė straipsnį „Violončelės partijos ypatumai Dmitrijaus Šostakovičiaus kvartetuose“.

Kaip teigia autoriai, Dmitrijų Šostakovičių ypač domino violončelė, jis mėgo šį instrumentą, sukūrė du koncertus ir sonatą violončelei, daugybę styginių kvartetų, artimai bendravo su garsiais violončelininkais Mstislavu Rostropovičiumi, Viktoru Kubackyj ir kt. Straipsnyje pateikta keturių D. Šostakovičiaus kvartetų analizė atskleidžia violončelės muzikos ekspresiją, meninių emocijų tembrinę skalę, registro apimties galimybes bei šio instrumento reikšmingą vaidmenį styginių kvartete.