2019 m. gruodis 

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 143 (13373)
Gabrielė Dambauskaitė „Kompozitorių jubiliejai miesto bendruomenę subūrė Alytaus muzikos mokykloje“

Vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių Eduardo Balsio (1919–1984) muzika išsiskiria menine verte ir įtaigumu, žavi polėkiu bei temperamentu. Kompozitorius, 7-ojo dešimtmečio stilistinio lūžio lyderis, turėjęs didžiulės įtakos lietuvių muzikos atsinaujinimo procesui, priskiriamas nuosaikiems modernistams“.

2019-12-19
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/ax1tj6
Vilma Skroblienė, Kęstutis Ražanauskas „Konkurso Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondo stipendijai gauti nugalėtoja – jaunoji klarnetininkė Aušra Kazakevičiūtė“ 2019-12-13
Alytaus miesto savivaldybė
https://rb.gy/utewsf
Alytaus muzikos mokyklos informacija „Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondo stipendiją laimėjo jaunoji klarnetininkė“

Vakar, gruodžio 12 dieną, jaunieji Muzikos mokyklos talentai vėl sulaukė Justinos Gringytės dėmesio – vyko ketvirtasis konkursas jos vardo labdaros ir paramos fondo stipendijai gauti. Jame dalyvavo dešimt talentingiausių Muzikos mokyklos mokinių, kuriuos nominavo atskirų instrumentų dalyko mokytojai. Vieną mokinį išrinko patys vaikai, per solfedžio pamokas anonimiškai atsakydami į klausimą, kas, jų nuomone, mokykloje groja geriausiai.

2019-12-13
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 137 (13367)
„Jaunųjų žmonių integracija į darbo rinką per kultūros paveldą“

Miesto vadovai priėmė iš 4 užsienio šalių – Švedijos, Graikijos, Portugalijos ir Austrijos – atvykusius svečius.

Šių šalių atstovai kartu su Alytaus muzikos mokykla dalyvauja ERASMUS KA2 suaugusiųjų švietimo ir gerosios patirties sklaidos projekto „Jaunųjų žmonių integracija į darbo rinką per kultūros paveldą“ veiklose.

2019-12-05

2019 m. spalis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 112
Saulė Pinkevičienė „Svarbiausios pasaulyje profesijos atstovai Tarptautinę mokytojų dieną pasitiko Alytaus miesto teatre“

Ilgametė tradicija – Tarptautinės mokytojų dienos šventė, kurios metu pagerbiami alytiškiai mokytojai. Nuotraukoje – meras Nerijus Cesiulis padėką įteikia Muzikos mokyklos direktorei Aldonai Vilkelienei.

2019-10-05

2019 m. liepa

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Interneto dienraštis „Alytaus laikas“
https://rb.gy/oekbsj
Finansų ir investicijų skyriaus informacija „Baigtas įgyvendinti Alytaus muzikos mokyklos pastato modernizavimo ir ugdymo aplinkos gerinimo projektas“

Projektą įgyvendino du partneriai: Alytaus miesto savivaldybės administracija (projekto vykdytojas) ir Alytaus muzikos mokykla (projekto partneris).
Projekto tikslas – užtikrinti neformaliojo vaikų švietimo teikiamų paslaugų kokybę bei plėtrą Alytaus mieste.

2019-07-31

2019 m. birželis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 71
Rimantas Jočys „Alytaus muzikos mokyklos jaunųjų muzikantų sėkmė užbaigiant mokslo metus“

Alytaus muzikos mokyklos mokiniai mokslo metus užbaigė skambiu akordu: dviejuose aukšto lygio konkursuose pelnyti laureatų ir diplomanto vardai.

2019-06-27
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 69
Laima Žurava „Alytaus gimtadienio šventėje – per 200 Alytaus muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų“

Gimtadienis neįsivaizduojamas be muzikos, todėl birželio 14–15 dienomis Alytaus muzikos mokykla aktyviai įsitraukė į miesto gimtadienio šventės „Vainikas soscinei“ renginius, kuriuos šiemet organizavo Alytaus miesto teatras ir jo direktorė Inesa Pilvelytė. Šventėje dalyvavo beveik kas antras Muzikos mokyklos mokinys ir mokytojas.

2019-06-20
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 67
Aldona Kudzienė „Vainikas soscinei“ pintas ir iš žmonių gražių darbų bei meilės“

Visiems laureatams ir alytiškiams, miesto svečiams nuskambėjo ypatingas ir unikalus muzikinis sveikinimas. Miesto gimtadienio šventinį atidarymą vainikavo Juozo Naujalio „Svajonė“, kurią atliko net 150 jaunųjų smuikininkų, atvykusių į Dzūkijos sostinę iš visos Lietuvos. Jiems dirigavo Karolis Variakojis.

2019-06-15
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/mklndg
Vilma Slabačiauskienė, Marius Šagunevičius „Muzikos mokykloje vyko kūrybinė dailės ir muzikos popietė“ 2019-06-12

2019 m. gegužė

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 50
Saulė Pinkevičienė „Svajonei“ – tarptautinio jaunimo muzikinio konkurso apdovanojimai“

Gegužės 1–5 dienomis į nedidelį Belgijos miestelį Neerpeltą iš 29 šalių susirinko keturi tūkstančiai atlikėjų, susibūrusių į du šimtus chorų, ansamblių ir orkestrų, dalyvauti jau 67-ąjį kartą vykstančiame jaunimo muzikos festivalyje. Sėkmė konkurse lydėjo vienintelį jame dalyvavusį kolektyvą iš Lietuvos – Alytaus muzikos mokyklos jaunio simfoninį orkestrą „Svajonė“.

2019-05-07
Internetinis portalas
„Alytaus gidas“
https://rb.gy/7gjifu
„Alytaus „Svajonė“ įvertinta Europos muzikos festivalio konkurso laurais“

Kamerinių, styginių ir simfoninių orkestrų kategorijoje „Svajonei“ buvo skirtas vienas iš 3 aukščiausių apdovanojimų. Alytiškių dalyvavimas buvo įvertintas ne tik 1 vieta. Lietuvos atstovams buvo įteiktas diplomas „Cum laude“ (lot. – su pagyrimu).

2019-05-06
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/zsgqrf
Vilma Slabačiauskienė, Marius Šagunevičius „XII tarptautinis jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos konkursas-festivalis „Giovani virtuosi“ subūrė talentingiausius jaunuosius muzikos virtuozus“ 2019-05-06
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 49
Saulė Pinkevičienė „Alytaus dovana „Svajonei“ – galimybė dalyvauti tarptautiniame konkurse Belgijoje“

Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“ išlydėtas į Belgiją, kur dalyvaus tarptautiniame jaunimo orkestrų konkurse ir varžysis aukščiausioje jaunimo simfoninių orkestrų kategorijoje su dar 24 jaunimo orkestrais. Ši kelionė – Alytaus miesto savivaldybės administracijos ir klubo Zonta remiami „svajoniukai“ į kelionę vyksta nemokamai.

2019-05-04
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/bj3ktl
Vilma Slabačiauskienė, Marius Šagunevičius „Eduardo Balsio šimtmečiui paminėti atidaryta moksleivių piešinių paroda“ 2019-05-03

2019 m. balandis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 48
Edita Radvilavičienė „Nacionalinio Jono Švedo konkurso aidai“

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyko XIV nacionalinis Jono Švedo konkursas. Renginio tikslas – skatinti mokinių koncertinę veiklą, turtinti pedagogų darbo patirtį, populiarinti muzikavimą tautiniais instrumentais, pagerbti žymaus lietuvių tautinės muzikos puoselėtojo, kompozitoriaus, dirigento, pedagogo J. Švedo atminimą. Konkurse dalyvavo talentingiausi atlikėjai iš visos Lietuvos.

2019-04-30
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 40
Organizatorių informacija „Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“ kviečia į koncertą „Draugystės tiltai“

Balandžio 29-osios vakarą Alytaus kultūros ir komunikacijos centro didžiojoje salėje muzikiniai „Draugystės tiltai“ sujungs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Alytaus muzikos mokyklos moksleivius ir pedagogus.

2019-04-09

2018 m. kovas

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 26
Prof. dr. Aldona Vilkelienė „Juozo Karpavičiaus veikla atgyja alytiškių prisiminimuose ir jo šeimos iniciatyvoje įsteigti vardinę premiją“

„Keliauji po pasaulį ir miestų aikštėse matai paminklus istorinėms asmenybėms, karžygiams. Ar mums pavyks pagerbti tylius savo laiko didvyrius, koks ir buvo Juozas Karpavičius?“ – taip klausė jo buvęs mokinys Dalius Mockevičius, atvykęs pasidalyti prisiminimais Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekos šeimininkė Giedrė Bulgakovienė džiaugėsi, kad bendradarbiavimo sutartis su Muzikos mokykla nedūlėja stalčiuje, ir renginiai, skirti miesto bendruomenei, tampa vis įdomesni, platėja temų ratas.

2019-03-05

2019 m. vasaris

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 18
Undinė Pinkevičienė „Bendradarbiavimo tiltai jungia gabių Alytaus muzikos mokyklos vaikų svajones“

Kokia didžiausia gabaus muzikai vaiko svajonė? Ko gero, atsakytume, mokytis menų mokykloje, būti tarp gabiausių. Tokia yra nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla – joje išaugo geriausi Lietuvos talentai, garsinantys ją visame pasaulyje. Ir Alytaus muzikos mokyklos geriausiųjų mokinių vizija – lygiuotis į „čiurlioniukus“, kaip švelniai vadina juos muzikantai.

2019-02-12
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 17
Saulė Pinkevičienė „Muzikos mokyklos bendruomenė grįžta į atnaujintas patalpas, jau šį pavasarį bus įrengta ir lauko scena“

Retas atvejis – švietimo įstaiga yra remontuojama per mokslo metus. Bet būtent taip nutiko Alytaus muzikos mokyklos bendruomenei, kuri šešis mėnesius šiais mokslo metais organizavo ugdymą kitose miesto mokyklose ir kentė laikinus nepatogumus. Jau po kelių savaičių jaunieji muzikantai ir jų mokytojai grįš į atnaujintą savo mokyklą.

2019-02-08

 2019 m. sausis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis

„Alytaus naujienos“ Nr. 12

Prof. dr. Aldona Vilkelienė „Šilko keliu atvyksta kiti karavanai: Kazachstanas  tarp inovacijų ir tradicijų“

 

Prieš penkerius metus užsimezgusi mano pažintis su Kazachstanu buvo susijusi su šios šalies studentais, atvykusiais į Lietuvą studijuoti magistrantūroje. Jiems tuomečiame Lietuvos edukologijos universitete dėsčiau kokybinių tyrimų metodologiją, inkliuzinio (įtraukiojo) ugdymo pagrindus.

Jau tada daug sužinojau apie šalies gyvenimą, mokytojų problemas, politinio pasipriešinimo didvyrių istorijas. Man pasakojo, kad Kazachstane ypač didelius tikslus sau kelia jauni žmonės, studentai. Patys gabiausieji jau nuo paauglystės mokosi vadinamosiose „Nazarbajevo intelektinėse mokyklose“, kurias remia prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

2019-01-29
Laikraštis

„Alytaus naujienos“ Nr. 8

Prof. dr. Aldona Vilkelienė „Juozas Karpavičius – muzikas, rezidentas ir mokytojas“

Pirmomis sausio dienomis minėjome Juozo Karpavičiaus 90-ies metų jubiliejų. Kraštotyros muziejuje susirinkę jo muzikinės veiklos bendražygiai, Alytaus miesto savivaldybės atstovai ir mokiniai susipažino su muziko gyvenimu, pasiklausė dukros Marijos pasakojimų apie tremtį, kurioje J. Karpavičius praleido gražiausius savo jaunystės metus.

2019-01-19
Laikraštis

„Alytaus naujienos“ Nr. 3 (13233)

Alytė Vitkauskienė „Dzūkijos maestro“

Prasidėję 2019-ieji pažymėjo ir prasmingą sukaktį – sausio 3 dieną minėtos Alytaus krašto kompozitoriaus, etninės kultūros puoselėtojo, pedagogo Juozo Karpavičiaus 90-osios gimimo metinės. Nenumaldomai bėga laikas, nusinešdamas ir prisiminimus. Pastebima, jog nedaug žmonių težino apie šį Alytui nusipelniusį kūrėją tiek Alytuje, tiek už jo ribų. Alytaus muzikos mokyklos mokytojų ir moksleivių dėka miestelėnai turėjo puikią progą plačiau susipažinti su šia iškilia asmenybe. Alytaus kraštotyros muziejuje vyko edukacinis renginys „Įprasminant etninės kultūros puoselėtoją Juozą Karpavičių…“

2019-01-08
Dzūkijos televizija

https://rb.gy/420zgf

 

Vilma Slabačiauskienė, Marius Šagunevičius „Paminėtos alytiškio kompozitoriaus Juozo Karpavičiaus 90-osios gimimo metinės“ 2019-01-04