Koncertinė praktika-pamoka

2023 m. vasario 7 d. Muzikos mokyklos Koncertų salėje įvyko tradicinis vidinio muzikalumo ir artistiškumo ugdymo renginys „Koncertinė praktika-pamoka“. Renginį vedė muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė. Mokytojai renginį vesti padėjo dvi ketvirtos klasės mokinės – Agota Ivoninaitė ir Gustė Tuminauskaitė. Į koncertinės praktikos koncertą susirinko nemažas būrys atlikėjų, juos rengusių mokytojų, tėvelių ir svečių. Kai kurie atlikėjai koncertavo pirmą kartą gyvenime, kai kurie į sceną lipo jau ne pirmą kartą, tad koncertinė praktika-pamoka buvo tikrai įvairi ir įdomi.

Renginyje buvo atliekama įvairi muzika, mokiniai buvo supažindinti su instrumentais, jų sandara, atlikimo technika ir pan. Mokiniai plačiau susipažino su smuiku, kanklėmis, fleita, fortepijonu bei akordeonu. Koncerte dalyvavo Saulė Jakubelytė (4 kl., smuikas), Kotryna Būdelytė (1 kl., fortepijonas), Jotautas Knezevičius (2 kl., fortepijonas), Smiltė Abeciūnaitė ir Radvilė Stumbraitė (2 kl., fleitos), Luka Marija Burbaitė (6 kl., kanklės), Justas Sarpalius (1 kl., akordeonas), Auksė Bielskytė (3 kl., kanklės), Ainaras Kuzmickas (5 kl., fortepijonas), Eneida Galubauskaitė (1 kl., kanklės), Danielė Šalčė (2 kl., fortepijonas), Augustė Urbonavičiūtė (5 kl., fortepijonas), Austėja Skorochodovaitė (9 kl., PU, fortepijonas). Renginyje skambėjo lietuvių bei užsieno autorių muzika – Richard Rogers, Vytauto Juozapaičio, David Yott, Teodoro Prati, Monikos Durbin, Nijolės Bogutaitės-Dėdinienės, Dennis Alexander, Antonio Vivaldi, lietuvių liaudies, Martos Mier, Johano Sebastiano Bacho kūriniai. Koncertinę programą mokiniams parengti padėjo mokytojos: Ingrida Krikščiūnienė, Ilona Vasiliauskienė, Sonata Bazevičienė, Gintarė Pėstininkaitė, Audronė Venckūnienė, Neringa Miliauskienė, Edita Radvilavičienė, Violeta Baronienė, Regina Botyrienė, Rūta Vaičaitienė, Jūratė Dambrauskienė, Vita Naujikienė.

Renginyje netrūko geros nuotaikos ir puikių emocijų – atlikėjus scenoje gausiais aplodismentais palaikė žiūrovai (draugai, mokytojai, tėveliai). Atlikėjai po pasirodymo buvo kalbinami ir mielai dalijosi savo muzikine patirtimi scenoje. Savo muzikine patirtimi bei žiniomis dalijosi Luka Marija Burbaitė, trumpai papasakojusi apie kankles; Agota mielai papasakojo apie smuiką, o Gustė apie fortepijoną.

Renginio vedėja Violeta Dumbliauskienė pakvietė klausytojus dalyvauti viktorinoje ir atsakyti į keletą klausimų. Džiugu, žiūrovai buvo labai dėmesingi ir į visus klausimus atsakė teisingai, o už teisingus atsakymus aktyviausi mokiniai gavo saldžius prizus. Renginio metu sužinojome, kokie instrumentai priklauso styginių instrumentų grupei, kuo skiriasi fortepijonas nuo pianino, kokiai rūšiai priklauso kanklės, kaip išgaunamas akordeono garsas, kas yra kamerinis ansamblis, kokiai instrumentų grupei priskiriamos fleitos.

Koncertinė praktika-pamoka – tai puiki galimybė pasirodyti scenoje, išbandyti savo jėgas, suvaldyti jaudulį, pagroti patinkantį kūrinį klausytojams ir „pasimatuoti scenos jėgą“. Nuoširdžiai dėkojame Agotai Ivoninaitei ir Gustei Tuminauskaitei už pagalbą vedant renginį. Dėkojame mokytojoms, kantriai ir su meile mokančioms muzikos paslapčių jaunuosius atlikėjus.

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė

admin
Author: admin