Kelionė į Albaniją

Birželio 29 dienos rytą, Alytaus muzikos mokyklos liaudiškos muzikos kapela kartu su Butrimonių šokių kolektyvu autobusu pradėjo kelionę Albanijos link. O viskas prasidėjo nuo idėjos sujungti du kolektyvus ir dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje Albanijoje. Linksmai nusiteikę šokėjai, muzikantai, mokytojai bei mokinių tėveliai, pradėjo kelionę link Lenkijos.

Pirma iš rimtesnių stotelių kelionėje buvo nakvynė Čekijoje Brno mieste. Brno antras pagal dydį Čekijos miestas, Pietų Moravijos regiono sostinė. Aplankytas įspūdingo grožio Brno senamiestis, kuris išsidėstęs ant dviejų kalvų. Ant vienos jų – Šv. Petro ir Povilo Katedra, ant kitos – Špilberko tvirtovė. Apžvalginės ekskursijos po Brno senamiestį metu, aplankėme įspūdinga gotikinę Šv. Petro ir Pauliaus katedra, kurios varpai pagal seną tradiciją skamba ne vidurdienį, o valanda anksčiau, Laisvės aikštę, Senąją ir Naująją miesto rotušes, šokančius fontanus. Vėliau nakvynė viešbutyje. Ryte kelionė per Čekiją, Slovakiją, Vengriją ir nakvynė Serbijoje Novy Sad mieste. Šis miestas šiaurinėje Serbijoje, šalia Dunojaus upės; Voivodinos provincijos sostinė, didelis pramonės ir kultūros centras. Miesto pavadinimas serbiškai reiškia „naujas sodas“.

Trečią dieną per Serbiją, Kosovą, Makedoniją, grožėdamiesi kalnų panoramomis pasiekėme Durres miestą Albanijoje. Poilsis po kelionės, saulė, šiltas Adrijos jūros vanduo ir baseinų malonumai, ekskursijos po Durres senamiestį ir šventinis festivalio koncertas Durres senamiesčio centro aikštėje. Po penkių nuostabiai praleistų dienų, laimingi lietuvaičiai keliavo atgal namo, liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Tautišką giesmę giedodami Serbijos žemėje. Kelionėje pravažiavome visą Balkanų pusiasalį ir susipažinome su daugybe šalių: Juodkalnija, Makedonija Bosnija ir Hercegovina, Kosovu, Serbija, Vengrija, Slovakija, Čekija, Lenkija ir Albanija. Pamatėme daug puikių vietų ir kraštovaizdžių, praplėtėme savo akiratį. Kelionės dėka, manau kiekvienas supratome kad nereikia mokėti kalbos, kad galėtum susišnekėti su žmogumi, galima laisvai susišnekėti muzika, ar šokiu!

Rita Frendzelienė, Alytaus muzikos mokyklos muzikos mokytoja ekspertė

admin
Author: admin