Man muzika, kaip upė…

…sakė Alytaus muzikos mokykloje spalio 14 d. koncertavęs jaunas, talentingas, jau spėjęs įgyti tarptautinį pripažinimą, pianistas Kasparas Uinskas. Pasak atlikėjo, scenoje jis susilieja su muzika, kuri, kaip upė, pagauna ir neša jį patį drauge su salėje esančiais klausytojais.

Kasparas Uinskas, kuris yra gimęs Druskininkuose, pirmuosius pianisto žingsnius pradėjo Druskininkų muzikos mokykloje, studijavo Varšuvoje, F. F. Chopino muzikos universitete, v4liau Juilliardo muzikos mokykloje Niujorke, prof. V. Vitaitės klasėje užbaigė Lietuvos muzikos ir teatro meno aspirantūrą. Pianistas yra koncertavęs didžiausiose pasaulio salėse, tokiose, kaip Niujorko Carnegie Hall, Londono Wigmore Hall ne tik solo, bet ir su garsiais pasaulio atlikėjais instrumentalistais bei orkestrais.

Apie gilų atlikėjo įsijautimą į muziką pasako jo įkvepiantys pasisakymai apie kompozitorius, kurių muziką jis skambina, pavyzdžiui: „Bachas yra muzikos dievas“ arba „J. Brahmso muzika yra viena iš giliausių. Jis yra kompozitorius-filosofas….kai groji jo muziką, tarsi visą laiką turi plaukti prieš srovę…. visas jo muzikinių minčių išdėstymas – lyg šukavimas prieš plauką“, arba „F. Listo muzika man atrodė, kaip žemai kabantis vaisius…bet romantinio fortepijono virtuoziškumas be šio kompozitoriaus kūrinių yra neįmanomas“.

Muzikos mokykloje  atliekama Ferenco Listo (Ferenz Liszt) muzika pakerėjo klausytojus – muzikos mokytojus ir mokinius. Šį kartą, pasak mokyklos direktorės prof. dr. Aldonos Vilkelienės, „ji pakylėjo iš vis dar juntamos karantino kasdienybės miglos ir tarsi pasakė, kad gyvenimas turi būti toks, kaip ši F. Listo muzika – skambantis, kartais dramatiškas, tačiau veržlus“.

Už koncertą dėkojame atlikėjui Kasparui Uinskui.

Nuoširdi padėka Justinai Gringytei ir jos vardo labdaros ir paramos fondui, už pagalbą organizuojant pianisto K. Uinsko koncertą. Ir, žinoma, ačiū visiems rėmėjams, prisidėjusiems, kad Koncertų salėje skambėtų fortepijono „Schimmel“ garsai.

Muzikos mėgėjų (suaugusiųjų) programą iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

admin
Author: admin