Muzikos mokyklos mokytojai kėlė kvalifikaciją Portugalijoje ir Kipre

Erasmus+ projektas „Integracija per menus stiprinant visuomenę“ Nr. 2019-1-IT02-KA204-062118, koordinuojamas italų, trejus metus jungė suaugusiųjų švietėjus iš septynių šalių  – Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Portugalijos, Lietuvos ir Kipro. Kiekvieną kartą dalyviai išmoko naujų įgūdžių, plėtojo kompetencijas suaugusiųjų švietimo srityje. Alytaus muzikos mokyklos mokytojai ir darbuotojai Portugalijoje liepos mėnesį drauge su partneriais pristatė Santa Maria de Feira miesto bendruomenei muzikinio teatro spektaklį. Jame išraiškinga scenos kalba buvo pasakojama, kaip jaučiasi žmogus, išvykęs į svetimą miestą, kur niekas jo nepažįsta ir net nesistengia pažinti. Tačiau, kaip pasakoja teatro dalyviai, kur bebūtum pasaulyje, atsiranda empatiškų žmonių, kurie pakvies tave vakarienei, pasidalys prisiminimais ir padės tapti bendruomenės dalimi.

Meninę Portugalijos programą parengė teatro mokytojos Alma Purvinytė, Asta Daironienė, direktorė Gabrielė Dambauskaitė, pavaduotoja ugdymui Undinė Pinkevičienė, muzikos mokytojai: Rima Beitnarienė, Rita Frendzelienė, Diana Klemkaitė, Darius Sušinskas, Jolanta Sabonienė, Audronė Venckūnienė. Projektas baigėsi konferencija „Menas sukuria įtraukią visuomenę“, vykusia rugpjūčio 1–5 dienomis Kipre, Pafoso mieste. Muzikos mokyklos projekto dalyviai: direktorė Gabrielė Dambauskaitė, pavaduotoja ugdymui Undinė Pinkevičienė, muzikos mokytojos Rima Beitnarienė, Neringa Miliauskienė ir Aldona Vilkelienė parengė meninę programą, įtraukiančią klausytojus savo melodijomis ir ritmais, pranešimą „Migranto Lietuvoje sėkmės istorija“ skaitė Tomas Simanavičius.

Šis projektas padėjo jo dalyviams, besimokantiesiems naujai pažvelgti į migracijos problemas kiekvienoje Europos Sąjungos šalyje, palyginti atskirų šalių situacijas. Vienose jų, kaip antai, Italija, Graikija, migracijos bangos labai intensyvios. Portugalijos ar Bulgarijos, kaip ir Lietuvos patirtis integruojant migrantus yra ganėtinai nauja, tačiau visi projekto dalyviai, kurdami sėkmingos integracijos modelį, priėjo vieningos nuomonės, kad dėl to neturi nukentėti nei vienas pasaulio vaikas.

admin
Author: admin