Operos solistė Justina Gringytė ir pianistas Petras Geniušas Alytuje

  • Post comments:0 Comments

Prabudusį pavasarį Alytuje sveikino ir abejingų nepaliko Justinos Gringytės ir Petro Geniušo koncertas Muzikos mokykloje.

Justina Gringytė, tęsdama savo labdaros ir paramos fondo veiklą, Alytaus miesto klausytojams padovanojo nustabų koncertą drauge su pianistu Petru Geniušu.

Klausytojai galėjo pasimėgauti Justinos Gringytės aistringai frazuojamu ir nepriekaištingai valdomu balsu. Praėjęs sezonas dovanojo Justinai daugybę ryškių akimirkų: ji dainavo Karmen Lisabonoje ir Palerme, Vilniuje dalyvavo novatoriškame „e-Carmen“ projekte, o Maskvos Didysis teatras pakvietė dainininkę į Hectoro Berliozo operos „Fausto pasmerkimas“ pastatymą. Be to, Velso nacionalinėje operoje Justina dainavo Feneną (Giuseppe Verdi „Nabukas“), Londono karališkoje operoje ir Madrido karališkajame teatre – Madaleną (Giuseppe Verdi „Rigoletas“), o Vilniuje – Joną (Engelberto Humperdincko „Jonas ir Greta“).

Justinai Gringytei akompanavo vienas brandžiausių ir talentingiausių Lietuvos menininkų, legendinis pianistas Petras Geniušas. Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių potyrių paieškoms. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais, solistais ir dirigentais.

Koncerte skambėjo Richard Wagner, Ferenc Liszt, Samuel Barber kūriniai. Justinos Gringytės balso spalvų žaismas, Petro Geniušo technika ir jautrumas garsui, tai vertingiausios atlikėjų savybės, kurios suteikė klausytojams pakylėtą nuotaiką šiame koncerte.

Parašykite komentarą