Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d., penktadienį, 8 val. jau šešioliktą kartą 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas buvo pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Kartu su visa Lietuva prie šios iniciatyvos prisijungė ir Alytaus muzikos mokykla. Šios iniciatyvos organizatorė – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Nuo 2008 m. organizuojama iniciatyva kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, norinčių pagerbti Lietuvos žmones, apgynusius atkurtos valstybės nepriklausomybę. Įvairios įstaigos, institucijos, organizacijos, taip pat ir gyventojai savo namuose kasmet sausio 13 d. dešimčiai minučių uždega žvakes languose, taip parodydami vienybę. Muzikos mokykla pasipuošė mėlynų žiedelių – neužmirštuolių smuiko raktu, languose sužibo atminimo žvakelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Iniciatyvos organizatorių teigimu, Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

admin
Author: admin