Projektas ir miesto šventė Opolėje

Gegužės 17–20 d. Alytaus muzikos mokyklos mokytojai dalyvavo projekte „Partnerystė šiuolaikinėje Europoje – retrospekcija ir naujas požiūris į programas“ ir mieto šventėje Opolėje (Lenkija).

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti pilietinį dalyvavimą Sąjungos politikoje. Opolė į Lenkiją pakvietė atstovus iš 7 miestų partnerių: Székesfehérváro, Bruntalio, Bonos, Potsdamo, Miulheimo prie Rūro, Cento, Alytaus, tai 86 asmenys iš miesto institucijų, NVO, piliečių grupių ir kt., taip pat 30 asmenų iš Opolės. Projekto dalyviai diskutavo apie partnerystę, kaip suburti miestus partnerius, kad iš naujo apibrėžtų partnerystės sąvoką.

Projekto metu vyko – seminarai, diskusijos, ekspertų debatai susiję su dviem prioritetais: didinti informuotumą apie Europos integracijos proceso, pagrįsto solidarumu, stiprinimo svarbą, taip pat kaip skatinti priklausymo Europai jausmą, skatinant diskusijas apie Europos ateitį. Projekto dalyviai lankėsi Studentų kultūros centre, bibliotekoje, Piliečių dialogo centre, Nacionaliniame lenkų dainų muziejuje, vaikščiojo po miestą, aplankydami vietas, pagrįstas partnerystės veikla, dalyvavo programoje „Opolės dienos 2023“.

admin
Author: admin