Rimanto Jočio ir Justinos Jočytės-Orinienės knygos „Dzūkijos krašto pučiamųjų orkestrai“ pristatymas

Kovo 15 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje vyko Rimanto Jočio ir Justinos Jočytės-Orinienės knygos „Dzūkijos krašto pučiamųjų orkestrai“ pristatymas miesto visuomenei.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė sveikino knygos autorius ir didelį dzūkišką ačiū skyrė už svarbią ir reikšmingą orkestrų veiklą bei knygą, kuri leidžia panoraminiu žvilgsniu nukeliauti per visą turiningą jų gyvavimo istoriją.

Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė perskaitė prof. dr. Aldonos Vilkelienės parašytą knygos recenziją. Renginio metu R. Jočys ir J. Jočytė-Orinienė susirinkusiems papasakojo, kaip jiems sekėsi rinkti medžiagą knygai, pasidalijo mintimis apie Dzūkijos krašte gyvavusių orkestrų istoriją.

Pasveikinti knygos autorių susirinko daugybė R. Jočio ir J. Jočytės-Orinienės kolegų, bičiulių ir buvusių mokinių. Prisiminimais dalijosi iš Amerikos atvykęs garbingas svečias – kolekcininkas, kineziterapeutas Samuelis Tacas. Įdomių istorijų nepašykštėjo ir Zenonas Gramackas, Vytautas Pavilionis, Algirdas Kunčinas, Daiva Gudzinevičienė, taip pat buvęs Jočių mokinys Povilas Labukas. Gražių žodžių knygos autoriui Rimantui Jočiui negailėjo Sausumos pajėgų Ulonų bataliono kapelmeisteris vyr. leitenantas Ramūnas Valaitis, taip pat ir kiti į knygos pristatymo renginį atvykę žmonės, ypač daug pagyrų nuskambėjo už pastangas ugdant jaunąją muzikantų kartą. Vakaro dalyviams skambią muziką dovanojo mokytojo eksperto Rimanto Jočio mokiniai.

admin
Author: admin