Seminaras „Įtraukties aspektai biopsichosocialiniu požiūriu: atvejo analizė“

Kovo 29 d. Alytaus muzikos mokyklos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Įtraukties aspektai biopsichosocialiniu požiūriu: atvejo analizė“. Lektorė – doc. dr. Solveiga Zvicevičienė, socialinių mokslų daktarė, psichoterapeutė, spec. pedagogė, etnomuzikologė, šokio-judesio terapijos ir muzikos terapijos specialistė, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narė ir Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacijos tarybos narė bei Geštalt krypties psichoterapeutė.

Daugiau nei dešimt metų S. Zvičevičienė savo darbe taiko šokio-judesio terapijos bei muzikos terapijos metodus derinyje su specialiąja pedagogika, siekiant vaiko, paauglio biopsichosocialinės sveikatos. Pastaruoju metu integruoja ir Geštalt krypties psichoterapiją. Tyrinėja lietuvių šokamojo folkloro žanrus bei taikymo galimybes ugdymui ir terapijai – vaikams, paaugliams, turintiems normalią ir sutrikusią raidą. Užsiima šokio-judesio terapijos ir muzikos terapijos sklaida Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvauja ir skaito pranešimus seminaruose, konferencijose, rašo straipsnius, yra knygos „Lietuvių etochoreografija autistiškiems vaikams: ugdymo ir terapijos aspektai“ bendraautorė (V. Aleksienė, S. Zvicevičienė, 2009 m.); gerosios praktikos vadovo – „Muzikinės veiklos ypatumai ugdant autistiškus vaikus“ bendraautorė (Sud. V. Aleksienė, 2016) bei spaudai rengiamos mokslo studijos „Lietuvių šokamasis folkloras: ugdymui ir terapijai“ autorė.

Seminaro metu lektorė dalijosi patirtimi ir žiniomis, kaip mokyti autistiškus vaikus komunikacijos per muziką, šokį ir vaidybą; kodėl ypač svarbu pamatyti kiekvieno vaiko unikalumą; kaip užmegzti santykį su vaiku ir kokie muzikos elementai gali būti naudojami siekiant pagerinti socialinius įgūdžius.

admin
Author: admin