Seminaras „Pietų Lietuvos pučiamųjų instrumentų muzikinio ugdymo ypatumai aktualijų kontekste”

Gegužės 17 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko profesinio bendradarbiavimo kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Pietų Lietuvos pučiamųjų instrumentų muzikinio ugdymo ypatumai aktualijų kontekste“ ir koncertas. Pranešimus skaitė Alytaus muzikos mokyklos, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos ir Lazdijų meno mokyklos Seirijų skyriaus mokytojai.

Ilga kūrybinio bendradarbiavimo istorija sieja mūsų regiono meno ir muzikos mokyklas. Jau vien prisimenant žymų Alytaus ulonų pulko kapelmeisterį Apolinarą Likerauską, kuris 1960 m. įkūrė Druskininkų muzikos mokyklą. Visais laikais dzūkai buvo pakankamai draugiški savo kaimynams, dalijosi gerumu ir kūrybiniais pasiekimais. Džiugu, kad ši tradicija tęsiama ir šiais laikais. Alytaus muzikos mokyklos mokytojai padeda lazdijiečiams ir druskininkiečiams, kai šiems sunkesniais laikais trūksta pedagogų. Šiuo metu Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje darbuojasi mūsų mokytoja Edita Radvilavičienė. Varėnos meno mokyklai vadovauja alytiškė Renata Bakulienė. Lazdijuose dirba ir dirbo mūsų muzikai Dainius Pavilonis, Edvardas Jucius, Jonas Šukys, Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje sėkmingai darbuojasi mūsų buvęs mokinys Dainius Platūkis.

Kaip ir kasmet Dzūkijos krašto pučiamųjų instrumentų mokytojai susitinka jau šeštą kartą, kad aptartų kūrybinius pasiekimus, pasidalytų metodine medžiaga, natomis, kartu koncertuotų. Yra buvę gražių projektų kartu: bendras 2018 m. dainų šventės repertuaro atlikimas šventės komisijai, bendri jungtiniai koncertai Druskininkuose ir Alytuje.

Paskutinį mūsų seminarą praėjusią savaitę Alytuje organizavo Alytaus muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų skyrius. Seminaras šįkart buvo įdomus tuo, kad vyko visą dieną, ryte pedagogai skaitė metodinius pranešimus, po pietų kartu surengė įspūdingą bendrą koncertą. Koncertą ir seminarą vedė mokytoja Justina Jočytė-Orinienė, organizavo Rimantas Jočys. Organizatoriai koncerto programą sudėliojo taip, kad žiūrovai ir klausytojai galėjo pamatyti visą skalę instrumentų, kuriais mokoma mūsų krašto meno ir muzikos mokyklose. Pažymėtina, kad pirmą kartą galėjome parodyti obojaus klasės mokinius, kuriuos rengia talentinga mokytoja iš Vilniaus Eglė Čeponaitė, puikiai pasirodė Lazdijų meno mokyklos Seirijų skyriaus mokytojas Edvardas Jucius, kurio pranešimas ir koncertui paruoštas jaunasis trombonininkas sužavėjo klausytojus. Kaip visad aukštumoje druskininkiečiai su nenuilstančiu mokytoju ekspertu Juozu Mikolainiu priešakyje, puikus mokytojo Vitaliaus Miesčionaičio, meno mokyklos direktorės pavaduotojo Vytauto Andruškevičiaus darbas atsispindėjo mokinių grojime.

admin
Author: admin