Tarptautinis konkursas Alytaus muzikos mokykloje „Muzikinė mažųjų mozaika 2023“

2023 m. balandžio 28 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko VI tarptautinis instrumentinės muzikos konkursas „Muzikinė mažųjų mozaika 2023“.

Konkurso dalyvius sveikino konkurso globėjas, Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Konkursas jau nuo 2013 metų vyksta kas dvejus metus. Konkurso organizatorė – smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė. „Muzikinė mažųjų mozaika“ – tai jaunųjų talentų iki 11 metų pasirodymai. Konkurso tikslas – skatinti gabių ir talentingų vaikų kūrybiškumą. Šiais metais konkurse dalyvavo per aštuoniasdešimt dalyvių iš Lietuvos, Latvijos muzikos ir meno mokyklų.

Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga devynių narių vertinimo komisija. Konkurso dalyviai grojo fortepijonu, smuiku, kanklėmis, kuoklėmis, trombonu, klarnetu, saksofonu, išilgine ir skersine fleitomis, birbyne, akordeonu. Konkurse dalyvavo ir vokalistai. Net trisdešimt du konkurso dalyviai apdovanoti laureato diplomas įvairiose grupėse pagal amžių ir instrumentą. Dvidešimt septyniems dalyviams įteikti diplomai. Komisija atlikėjams skyrė specialius diplomus už artistiškumą, techniškumą, profesionalų kūrinio atlikimą, lietuviško kūrinio atlikimą, latviško kūrinio atlikimą, už interpretaciją, už muzikalumą, už klasikinio kūrinio atlikimą, už baroko kūrinio atlikimą. Jauniausio dalyvio diplomas atiteko Gustui Polekauskui (Alytaus muzikos mokykla).

Dėkojame visiems jauniesiems atlikėjams, jų mokytojams, konkurso vertinimo komisijos nariams už dalyvavimą konkurse! Taip pat tariame ačiū šio konkurso globėjui! Džiaugiamės, kad „Muzikinė mažųjų mozaika“ kaskart pritraukia tiek daug dalyvių, paskatina bendradarbiavimą ne tik tarp šalies, bet ir užsienio muzikos ir meno mokyklų.

admin
Author: admin