Tradicinė muzikos atlikėjų praktika-pamoka

Tradiciniu tapęs vidinio muzikalumo ir artistiškumo renginys „Koncertinė praktika-pamoka“, 2022 metų vasario 22 dieną, į Muzikos mokyklos koncertų salę ir vėl sukvietė mylinčius muziką mokinius bei mokytojus. Renginį vedė muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė, jai talkino 3 klasės mokinės Jomilė Čepulė bei Agota Ivoninaitė. Į koncertų salę susirinko muzikos atlikėjai grojantys smuiku, fortepijonu, kanklėmis, fleitomis. Kiekvienas atėjo pasiruošęs pradžiuginti klausytojus gyva muzika, puikiomis emocijomis ir gera nuotaika. Renginys prasidėjo įžymių žmonių mintimis apie muziką – „Muzika skatina mus gražiai mąstyti“ (amerikiečių rašytojas Ralph Waldo Emerson), „Muzika – geriausia paguoda nuliūdusiam žmogui“ (vokiečių teologas Martinas Liuteris), „Muzika sujungia sielas“ (dainininkė Judita Leitaitė). Šis koncertinės praktikos-pamokos renginys trunka maždaug vieną pamoką. Jo metu klausytojai ne tik išgirsta muzikos kūrinius, bet prisimena bei pasikartoja elgesio taisykles – ką galima daryti, kaip elgtis nederėtų, sužino ar išmoksta ką nors naujo. Viso renginio metu rodomos skaidrės, primenančios elgesio taisykles. Mokiniai susipažįsta su kompozitoriais, kurių muziką klauso, prisimena instrumentus bei jų struktūrą.

Koncerte pasirodė išties gausus atlikėjų būrys – Patricija Zenevičiūtė (4 kl., fortepijonas), Danielė Šalčė (1 kl., fortepijonas), Alatėja Merčaitytė (1 kl., kanklės), Lija Dzingaitė (1 kl., fortepijonas), Vakarė Gruzinskaitė (2 kl., smuikas), Liepa Paukštytė (5 kl., fortepijonas), Radvilė Stumbraitė (1 kl., fleita), Ema Mackevičiūtė (3 kl., kanklės), Austėja Plotnikovaitė (4 kl., kanklės), Smiltė Abeciūnaitė (1 kl., fleita), Luknė Matonytė (5 kl., fortepijonas), Arija Jankūnaitė (1 kl., smuikas), Justina Siaurukaitė (7 kl., fortepijonas),  Danielė Platūkytė (8-PU, fortepijonas). Mokines koncertui parengė mokytojos – Vita Naujikienė, Gražina Noreikienė, Rita Frendzelienė, Lina Abromavičienė, Regina Botyrienė, Gintarė Pėstininkaitė, Rūta Vaičaitienė.

Renginyje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Girdėjome lietuvių liaudies, rusų liaudies, Arūno Čekanavičiaus, Žemynos Trinkūnaitės, Vytauto Barkausko, Esinao Nakada, Frederiko Šopeno, John Schaum, Adolfs Skulte ir Volfgango Amadėjaus Mocarto sukurtus kūrinius.

Koncerte visi drauge pažiūrėjome linksmą ir nuotaikingą muzikinį kūrinį You Tube platformoje.  Vaizdo įraše būgnus mušė nei dvejų metų neturintis berniukas. Net ir žiūrovai pritarė, kad muzikos pažinimui ir atlikimui amžius – ne riba.  Svarbiausia – didelis noras muzikuoti.

Klausytojai bei žiūrovai aktyviai dalyvavo muzikos viktorinoje ir atsakinėjo į įvairius klausimus, pvz., kokios tautybės yra kompozitorius F. Šopenas, kaip vadiname dviejų pianistų grojimą scenoje, koks instrumentas panašus į luotelį ar karstą, koks instrumentas turi pedalus, kiek smuikas turi stygų, kaip reikia klausyti kelių pjesių iš eilės ir ko negalima daryti. Teisingai atsakiusieji į viktorinos klausimus mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Renginys neprailgo, atlikėjai buvo laimingi, mokytojai džiaugėsi savo mokinių pasirodymais. Jaunosios renginio vedėjos Jomilė Čepulė ir Agota Ivoninaitė puikiai atliko savo pareigas – ačiū joms. Linkime atlikėjams išmokti dar daug gražių muzikos kūrinių, linkime nugalėti scenos baimę ir drąsiai žengti muzikos keliu. Mokytojams linkime kantrybės ir įkvėpimo mokant mokinius muzikos.

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė

admin
Author: admin