Vidinio muzikalumo ir artistiškumo renginys „Koncertinė praktika-pamoka“

2021 metų spalio 15 dieną Muzikos mokyklos Koncertų salėje vyko tradicinis vidinio muzikalumo ir artistiškumo renginys „Koncertinė praktika-pamoka“. Renginį vedė muzikos mokytoja Violeta Dumbliauskienė.

„Paauksuoti lapai suktinėlį šoka, šaltas rudenėlis pasijuokti moka. Jis išraškė sodą, žiedelius išskynė, vien tik gluosniai liūdi tylūs, nusiminę. Rudeninės rasos ašarom sustingo, vasarėlės juokas su plaštakėm dingo“, – tokiomis Valerijos Valsiūnienės eilėmis prasidėjo renginys, į kurį susirinko  muzikos mylėtojai, atlikėjai, mokytojai, svečiai. Renginyje vyravo pakili nuotaika – visi pasiilgę „gyvų“ koncertų, tikro muzikos skambesio. Koncertinėje praktikoje žiūrovai galėjo pasiklausyti fortepijono, smuiko, alto, kanklių muzikos. Atlikėjai susikaupę, pasirengę ir pasipuošę ėjo į sceną ir dovanojo nuostabiausius kūrinius bei emocijas. Renginyje pasirodė gausus atlikėjų būrys – Vėjūnė Vislavičiūtė (2 kl.), Tomas Abromavičius (4 kl.), Danielė Struckaitė (4 kl.), Emilija Vilkauskaitė (2 kl.), Gustė Tuminauskaitė (3 kl.), Luka Marija Burbaitė (4 kl.), Ema Krikščiūnaitė (3 kl.), Viktorija Nikolė Užemeckaitė (2 kl.), Jorė Žemaitytė (3 kl.), Austėja Bartkevičiūtė (6 kl.), Elzė Padegimaitė (8-PU kl.), Bernadeta Vaitkevičiūtė (8-PU kl.), Ugnė Valatkaitė (8-PU kl.). Atlikėjai mielai dalijosi savo patirtimi – kaip jautėsi scenoje, kaip ilgai mokėsi naują kūrinį, kuo kūrinys patiko ir pan. Scenoje kai kurie atlikėjai grojo pirmą, kai kurie jau ne pirmą kartą. Skambėjo lietuvių bei užsienio autorių sukurta muzika – Tado Šerno, Rymanto Mikelsko, Kornelijaus Gurlit, Friedrich Burgmuller, Martos Mier, Viktoro Kuprevičiaus kūriniai ir kt.

Renginio vedėja mielai bendravo su salėje esančiais žiūrovais. Į viktorinos klausimus atsakę mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Mokiniai atsakė į klausimus apie tai, kas atrakina penklinę, kiek linijų turi penklinė, kiek gamoje yra natų, koks instrumentas turi juodus ir baltus klavišus, kaip vadinamas žmogus, dainuojantis scenoje vienas, kaip vadinasi keturių muzikantų grupė, grojanti scenoje. Mokiniai buvo aktyvūs ir puikiai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Renginyje esantys žiūrovai, atlikėjai bei mokytojai pasižiūrėjo filmuką apie pasirengimą koncertui – kaip reikia pasiruošti, apsirengti, kokia turi būti avalynė, šukuosena, kaip reikia nusilenkti ir pan. Žiūrovai pasakojo, ką įsiminė žiūrint filmuką, ką sužinojo, ar išmoko ko naujo. Filmukas buvo informatyvus ir nuotaikingas.

Savo mokiniais džiaugiasi ir didžiuojasi juos koncertui parengę mokytojos – Jolana Gumauskienė, Ilona Vasiliauskienė, Ingrida Krikščiūnienė, Violeta Baronienė, Audronė Venckūnienė, Daiva Martikonytė, Genovaitė Baniukevičienė, Lina Abromavičienė. Kad kūriniai skambėtų dar gražiau, scenoje mokiniams pritarė koncertmeisterė Lina Abromavičienė, smuikininkių mergaičių trio koncertmeisteris – Tomas Abromavičius (4 kl.).

Koncertinės praktikos renginiai labai reikalingi ir naudingi mokiniams. Mokiniai mokosi sceninės kultūros, mokosi nugalėti scenos jaudulį, žiūrovai išmoksta klausyti ir vertinti kūrinius, mokosi klausytojo etiketo.

Dėkojame visiems, kurie prisijungė rengdami šį koncertą. Tikėkimės, kad šis tradicinis renginys paskatins vis daugiau mokinių nugalėti scenos baimę ir pasidalyti savo muzika su kitais. Jaudulys nugalimas, o geros emocijos išlieka ilgam.

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė