Alytaus muzikos mokykloje paminėtos Jurgio Gaižausko 100-osios gimimo metinės

Lapkričio 29 dieną Alytaus muzikos mokykloje vyko šventinis renginys, skirtas Lietuvos kompozitoriaus, smuikininko, dirigento ir meno veikėjo Jurgio Gaižausko 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Maestro Jurgis Gaižauskas buvo dažnas svečias Alytaus mieste ir muzikos mokykloje. Čia jis dažnai koncertavo, turėjo artimų draugų. Ilgametė ir labai artima draugystė kompozitorių siejo su alytiškiu poetu Anzelmu Matučiu. Šios draugystės dėka gimė operos „Buratinas“, „Nemunėlė“. Alytaus muzikos mokykloje 2003 metais buvo pastatyta jo opera „Jaučio trobelė“. Tad lapkričio 29 dieną norėjome paminėti šio reikšmingo Lietuvos muziko, liaudiškos muzikos kapelų vadovo ir dirigento šimtmetį bei atlikti gražius ir populiarius jo kūrinius.

Renginį sveikinimo žodžiais pradėjo Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė, linkėdama gražaus muzikavimo ir nuoširdžios muzikinės bendrystės, kurią taip puoselėjo Maestro Jurgis Gaižauskas. Šventinėje programoje dalyvavo Alytaus muzikos mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Prisiminimais apie Jurgį Gaižauską pasidalijo Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, Jurgio Gaižausko mokinė, jo autorinių koncertų koncertmeisterė Alytė Vitkauskienė. Koncerto klausytojus džiugino Alytaus muzikos mokyklos mokinių atliekamos gerai žinomos, smagios ir  nuotaikingos kompozitoriaus Jurgio Gaižausko melodijos, skirtos jo garbei ir atminimui. Visi renginio dalyviai išsinešė šviesų ir prasmingą Jurgio Gaižausko atminimą.

Alytaus muzikos mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Daiva Grabauskienė

admin
Author: admin