Alytaus muzikos mokyklos 2023–2024 m. m. mokinių šalies, tarptautinių konkursų, festivalių-konkursų laureatų ir juos parengusių mokytojų apdovanojimo ceremonija

Birželio 4 d. Alytaus muzikos mokyklos kiemelyje vyko 2023–2024 m. m. mokinių šalies, tarptautinių konkursų, festivalių-konkursų laureatų ir juos parengusių mokytojų pagerbimo ceremonija. Renginyje sveikinimo žodžius tarė ir medalius laureatams ir jų mokytojams įteikė Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė. Šventėje taip pat dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė.

Muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė pasidžiaugė puikiais 2023–2024 mokslo metų rezultatais – aukščiausias prizines vietas iškovojo 284 laureatai. Muzikos mokyklos mokiniai dalyvavo 69 tarptautiniuose, respublikiniuose, regioniniuose, mokyklos konkursuose ir festivaliuose. Iš jų 23 tarptautiniai konkursai Prancūzijoje, Vokietijoje, Vienoje, Slovakijoje, Švedijoje, Latvijoje ir kt. Pažymėtini tokie tarptautiniai ir respublikiniai konkursai, kaip „Paryžiaus žvaigždės“, „Edelweiss 2023“, „Crescendo“, „Winter Stars of Dresden 2024“, „Žiemos oskarai 2024“, „Giovani Virtuosi“, „Laudate pueri“, Veronikos Vitaitės, „Ascoltate“, Oskaro Stroko ir daugelis kitų. Sėkmingas Alytaus simfoninio orkestro „Svajonė“ pasirodymas Eurochestries Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalyje. Birželio mėnesį orkestro laukia Dainavos šalies festivalio koncertai, rugpjūčio mėnesį vasaros stovykla „Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių“ ir koncertas Kintų vasaros festivalyje. Vasarą Muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai rengiasi dalyvauti konkursuose ir festivaliuose Italijoje, Juodkalnijoje. Birželio mėnesį mokytojai Rimantas Jočys, Sonata Bazevičienė ir Rūta Vaičaitienė rengiasi su mokiniais dalyvauti Tarptautiniame konkurse Roseto degli Abruzzi (Italija). Mokytojos Rita Frendzelienė ir Edita Radvilavičienė su Liaudiškos muzikos kapela birželio mėnesį rengiasi dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje Rimini (Italija). Liepos mėnesį mokytojos Regina Botyrienė ir Daiva Grabauskienė rengiasi dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje Budvoje (Montenegro, Juodkalnija).

Kai kurie mokiniai yra daugkartiniai įvairių konkursų laimėtojai, kuriuose jie dalyvavo kaip solistai ir kaip instrumentinių ansamblių dalyviai. Laureatus parengė 44 Muzikos mokyklos mokytojai. Svarbu ne tik dalyvauti konkursuose, bet ir būti įvertintiems už nuopelnus. Renginyje išdalyti medaliai ir padėkos laureatams ir juos parengusiems mokytojams. Sveikinime visus!

admin
Author: admin