Muzika gyva tada, kai ja dalijamasi

Sausio 24 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko kamerinės muzikos koncertas „Žiemos eskizai“. Būti scenoje visada yra iššūkis. Kiekvienas koncertas ir išėjimas į sceną yra visada skirtingas. Tik dalyvaudami koncertuose mokiniai gali suprasti, koks svarbus yra gyvas muzikos atlikimas, tikros emocijos, tikri išgyvenimai. Juk muzika gyva tada, kai ja dalijamasi. Atlikėjo susitikimas su žiūrovu yra tokia patirtis, kurios su niekuo nepalyginsi. Nuostabu, kad šiais įtemptais, greitais laikais ateiname į salę, išjungiame telefono garsą, ir kokią valandą klausome, stebime, klausydami mąstome, išgyvename, svajojame. Skiriame vienas kitam savo laiką ir dėmesį – pačius svarbiausius ir brangiausius dalykus. Skamban muzikai pamirštame kasdieninius rūpesčius ir laidžiame sau mėgautis šia akimirka.

Koncerte muzikavo – Ainis Juozas Meškaitis 2 kl., Eleonora Gecevičiūtė 2 kl., Auksė Čikotaitė 3 kl., Adrija Tarvainytė 3 kl., Danielė Judickaitė 4 kl., Gabrielis Burneika 4 kl., Martynas Ambroževičius 4 kl., Urtė Bingelytė 4 kl., Darija Ciūnytė 6 kl., Kamilė Paleckaitė 7 kl., Raminta Filonovaitė 7 kl., Aistė Mikalonytė 7 kl., Danielė Šalčė 2 kl., Gabrielė Gavėnaitė 5 kl., Emilijus Kerevičius 3 kl., Vanesa Kerevičiūtė 6 kl., Ugnė Riabinina 4 kl., Rugilė Vitkauskaitė 4 kl., Justinas Velička 4 kl., Edas Knyšius 6 kl., Augustė Motiejūnaitė 5 kl.

Mokinius koncertui parengė mokytojos – Violeta Baronienė, Sonata Bazevičienė, Jolana Gumauskienė, Vita Naujikienė, Lina Abromavičienė, Rima Beitnarienė, Ilona Vasiliauskienė, Violeta Ligeikienė ir Rūta Vaičaitienė. Koncertą organizavo fortepijono skyriaus mokytoja Violeta Baronienė, vedė – mokytoja Ilona Vasiliauskienė.

Visi koncerto dalyviai sutiko, kad tam kad pavyktų sėkmingai pasirodyti scenoje, reikia tvirtai mokėti savo atliekamą kūrinį, repetuoti salėje ir kuo daugiau dalyvauti koncertuose ir įgyti patirties. Kuo dažniau groji scenoje tuo laisviau ir geriau joje jautiesi.

Fortepijono mokytoja metodininkė Ilona Vasiliauskienė