Parodos „Pedagogika – mano gyvenimas“ sutiktuvės

Vasario 14 d. 16.00 val. Alytaus miesto savivaldybėje atidaryta atidaryta prof. dr. Aldonos Vilkelienės publikacijų paroda „Pedagogika – mano gyvenimasׅ“, skirta pedagoginės ir mokslinės veiklos 50-mečiui.  Ją organizavo Alytaus krašto mokslininkų draugija „Vizija“. Kaip sakė draugijos prezidentas Rytis Zautra, ši publicistinė paroda – neeilinė. Joje pristatomi prof. dr. A. Vilkelienės 50-ies metų pedagoginę, mokslinę, visuomeninę veikla atspindintys leidiniai. 45-eri metai šios veiklos yra prabėgę Alytuje, mokslininkė sėkmingai derino akademinę veiklą Vilniuje (dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Lietuvos edukologijos universitete) su vadybine Dzūkijos sostinėje, kurioje vadovavo Muzikos mokyklai. A. Vilkelienės moksliniai tyrimai yra žinomi pasaulyje, ji garsina ne tik Alytų, bet ir Lietuvą. Kaip parodos atidaryme viešai pranešė R. Zautra, šiais metais mokslininkų draugija „Vizija“ teikia prof. dr. A. Vilkelienės kandidatūrą Alytaus miesto garbės piliečio vardui gauti.

Profesorė išskiria tris savo mokslinės veiklos sritis: muzikos terapiją, meno pedagogikos – specialųjų poreikių turinčių vaikų ugdymas ir menų dalykų mokytojų rengimas. Parodoje prof. dr. A. Vilkelienė pristatė tik dalį savo leidinių, kurių yra daugiau kaip 90 – mokslinių, šviečiamojo pobūdžio, meninio ugdymo, socialinės įtraukties, neįgaliųjų meninio ugdymo monografijų, vadovėlių ir straipsnių.

Renginio metu A. Vilkelienę sveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė: „50 metų – tai dalis žmogaus gyvenimo, tai tarsi gyvenimo pusiaukelė, kupina vingių, pakilimų ir nuosmukių. 50 veiklos metų – patirtis ir lyg pėdsakas kitų žmonių gyvenimuose liekančios žinios. Tų pėdsakų per savo veiklos penkiasdešimtmetį kitų žmonių gyvenimuose, mūsų mieste ir net Lietuvoje Jūs palikote labai daug, tai liudija ši paroda, kurioje eksponuojamos Jūsų parašytos knygos, straipsniai ir kita metodinė medžiaga, padedanti ir ateityje padėsianti išugdyti ne vieną puikų muzikos pedagogą, o gal profesorių. Dėkoju Jums už galimybę susipažinti su Jūsų darbais ir linkiu išlikti tokia pat aktyvia ir kūrybinga. Sveikatos, idėjų ir sėkmės tolimesnėje pedagoginėje ir mokslinėje veikloje. Jūs esate mums labai reikalinga.“

Profesorę parodos atidarymo proga taip pat sveikino Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė. Muzikines dovanas dovanojo Alytaus muzikos mokyklos mokytojai.

Alytaus muzikos mokyklos informacija

Zitos Stankevičienės nuotrauka

admin
Author: admin