Muzika – tai jėga, muzikuosim visada

Rugsėjo 22 dieną, rudens lygiadienyje, Alytaus muzikos mokyklos kiemelyje susirinko gausus būrys pirmokų, tėvelių ir mokytojų. Ne šiaip sau – susirinko į pirmokų krikštynų šventę. Kiekvienais metais šis tradiciniu tapęs renginys džiugina ir vaikučius, ir jų tėvelius. Renginį vedė muzikos mokytojos metodininkės Sonata Malanavičienė ir Violeta Dumbliauskienė. Visus susirinkusius į šventę pasveikino mokytoja Violeta. Diriguojant mokytojai, pirmokai sudainavo himną. Vaikučiams akordeonu akompanavo mokytoja Rūta.

Mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė perskaitė mokiniams priesaiką, kur pirmokai turėjo pasižadėti, jog lankys muzikos mokyklą septynias dienas per savaitę, sveikinsis su visais Alytaus miesto muzikantais, nepamirš muzikos mokyklos net ir ją pabaigę ir dar daug ko pasižadėjo. Na, o kad priesaika būtų užtvirtinta, mokinukai buvo pakrikštyti vandeniu. Gavę pirmąjį muzikinį krikštą, visi kartu sušuko šūkį – „Muzika – tai jėga, muzikuosim visada“.

Po linksmos pirmosios renginio dalies mokytoja Sonata pakvietė vaikučius, jų tėvelius ir mokytojus drauge pažaisti ir susipažinti. Žalioje kiemelio pievelėje visi linksmai šoko lietuvių liaudies žaidimus „Graži mūsų šeimynėlė“ ir „Šiaudų batai“, akordeonu šokiams pritarė mokytoja Rūta. Vėliau visi žaidė žaidimą „Lyja lyja lietus“, kurio metu visi ir susipažino. Baigiantis šiai linksmai šventei, pirmokams ant rankyčių buvo nupieštos „tatuiruotės“ – gražūs smuiko raktai ir įteikti pirmokų pasai.

Džiaugiamės tokiu dideliu būriu pirmokų, šiais metais atvėrusių Muzikos mokyklos duris. Smalsūs, kiek nedrąsūs ir linksmi jie pradeda savo muzikinę kelionę. Linkime visiems kantrybės, džiugių akimirkų, gražių kūrinių specialybės, solfedžio pamokose. Tikimės, kad jaunieji muzikantai pamils muziką taip, kaip ją myli čia besimokantys įvairių klasių mokiniai.

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė