Saulėtų natų konkursas Saulės mieste

2024 m. kovo 29 d. Alytaus muzikos mokyklos 4 klasės mokiniai Eva Nkolika Ononigve ir Ąžuolas Zdanavičius su mokytoja Violeta Dumbliauskiene ankstų rytą vyko į Šiaulius, į solfedžio konkursą „Saulėtos natos“. Septyniasdešimt šeštuosius metus neseniai minėjusi Šiaulių 1-oji muzikos mokykla pakvietė Lietuvos meno bei muzikos mokyklų 3–4 klasių mokinius dalyvauti pirmą kartą organizuojamame solfedžio konkurse. Tą dieną į Šiaulius suvažiavo mokiniai bei mokytojai tikrai iš visos Lietuvos – Alytaus, Birštono, Vilkaviškio, Garliavos, Mažeikių, Klaipėdos, Kretingos, Kauno meno ir muzikos mokyklų. Iš viso konkurse dalyvavo 40 dalyvių. Mokykla skaičiuoja septyniasdešimt septyniasdešimtuosius metus, neseniai renovuota, tvarkinga ir šviesi. Mokiniams ir mokytojams buvo paskirtos klasės pailsėti ir pasirengti konkursui. 13 val. visi susirinko į salę, kur dalyviai bei mokytojai buvo pasveikinti gražia prancūziška daina, direktorius visus padrąsino ir palinkėjo sėkmės, o konkurso organizatorės pristatė dienos programą bei konkurso eigą. Mokiniai susėdo į jiems paruoštas vietas, mokytojai buvo pakviesti į kitą klasę kavos puodeliui. Konkurso dalyviai buvo aprūpinti rašymo priemonėmis, užduočių lapais.

Konkurso užduotys buvo atliekamos truputį daugiau negu valandą, iš viso buvo 10 užduočių. Kadangi mokytojai užduočių nematė, o po konkurso jų taip pat neparodė, teko kliautis mokinių ir konkurso organizatorių pasakojimais. Užduotys buvo įvairios – melodinio diktanto sudarymas (reikėjo sunumeruoti jau parašyto diktanto taktus teisinga eilės tvarka), intervalų sudarymas nuo garso, intervalų klausymas, išrenkant, kurią eilutę iš trijų mokytoja grojo. Buvo užduotys apie tempus, ritmus, atlikimo štrichus, kryžiažodis ir panašios užduotys. Reikėjo ne tik teorijos žinių, bet kartais teko į užduotis pažiūrėti ir kūrybiškai. Mokiniai minėjo, kad buvo nesudėtinga ir įdomu.

Po konkurso komisija ėjo taisyti darbų, o mokiniai buvo palydėti į Baltų centrą, kur turėjo edukaciją. Mokytojai tuo metu išklausė seminarą apie įvairius konkursus (seminare mokytojos iš Klaipėdos muzikos mokyklos pristatė savo mokykloje organizuojamus konkursus, jų tradicijas, sėkmę, pliusus ir minusus). Taip pat buvo pasidalyta gerąja  patirtimi iš savo mokyklų. Mokytojai kalbėjo apie tai, kokius solfedžio vadovėlius naudoja savo mokyklose, kiek solfedžio pamokų turi, kokių turi problemų ir rūpesčių.

Apie 16 val. visi dalyviai ir mokytojai rinkosi į tą pačią salę, kur buvo paskelbti konkurso rezultatai ir konkurso laureatai. Mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, o mokiniai – laureatų diplomais bei saldžiomis dovanėlėmis. Džiugu, kad mūsų muzikos mokyklos mokiniai pasirodė puikiai ir Eva Nkolika Ononigve laimėjo 2 vietą, o Ąžuolas Zdanavičius 3 vietą. Mokiniai labai patenkinti, nes išmėgino savo jėgas solfedžio srityje, smagiai praleido dieną Šiauliuose ir, žinoma, pasiekė gerų rezultatų.

Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos konkurso organizatoriai planuoja šį konkursą rengti kas dvejus metus, gal net kitoms klasėms. Tad belieka palinkėti kūrybinės sėkmės ir gerų idėjų bei laukti naujų konkursų.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų Muzikos mokyklos direktorei Gabrielei Dambauskaitei, išleidusiai mokinius ir mokytoją į šį konkursą, pavaduotojoms ugdymui Undinei Pinkevičienei bei Neringai Valvonienei už palaikymą ir pasitikėjimą. Tariame ačiū Šiaulių 1-ajai muzikos mokyklai už kvietimą dalyvauti konkurse. Ačiū mokiniams  Evai ir Ąžuolui, pasiryžusiems ir skyrusiems laiko pasirengti ir dalyvauti konkurse. Didelis ačiū ir mokinių tėveliams už palaikymą ir paskatinimą.

Muzikos mokytoja metodininkė Violeta Dumbliauskienė

admin
Author: admin