Stebuklingi Kalėdų garsai Alytaus muzikos mokykloje

Visą gruodžio mėnesį vyko Alytaus muzikos mokyklos kalėdinių koncertų ir šventinių pamokų maratonas „Stebuklingi Kalėdų garsai“. Visų skyrių mokytojai suorganizavo net 39 mokinių koncertus ir įvairius renginius, skirtus advento, Kalėdų laikotarpiui. Jaunieji muzikantai pademonstravo savo muzikinius gebėjimus grodami solo, ansambliuose kartu su mokytojais ir bendramoksliais. Koncertuose grojusių mokinių atvyko pasiklausyti šeimos nariai bei draugai.

Šis ypatingas laikotarpis prasidėjo adventine vakarone „Sodai sodai, leliumoj“, kur vakaronės vedančioji, mokytoja Jolanta Sabonienė, priminė visiems kuo ypatingas šis laikotarpis, kokios dainos dainuojamos ir kokių tradicijų laikomasi.

Liaudies instrumentų skyriaus mokytojai – Edita Radvilavičienė, Violeta Prakapavičienė, Dainius Stepanavičius ir Gintaras Naujikas surengė bendrą mokinių koncertą „Šventinė pūga“. Gausiai susirinkusiems pasiklausyti koncerto, muzikinius kūrinius atliko solo atlikėjai, kanklininkių ansambliai, birbynininkai ir Liaudies instrumentų orkestras. Kitos Liaudies instrumentų skyriaus mokytojos – Gražina Noreikienė ir Regina Botyrienė taip pat surengė bendrą nuotaikingą mokinių koncertą „Važiuoj Kalėdos“. Mokytojų – Audronės Venckūnienės ir Rimos Beitnarienės mokinių koncertas „Per baltutį sniegą“ klausytojus nustebino renginio profesionaliu organizuotumu, vedėjų išradingumu ir atlikėjų meistriškumu.

Akordeono skyriaus mokytojų – Violetos Ligeikienės ir Rūtos Vaičaitienės, mokinių koncertas „Gruodžio pasakėlės“ pasižymėjo nuotaikingumu ir šventiškumu. Koncerto metu mokytojos sekė pasakėles, kurios buvo iliustruojamos mokinių piešiniais ir muzikiniais pasirodymais.

Fortepijono skyriaus mokinių kalėdiniai koncertai žavėjo šiltumu, jaukumu, ramiomis melodijomis. Mokytojai – Sonata Bazevičienė, Ilona Vasiliauskienė, Jūratė Dambrauskienė, Vita Naujikienė, Lina Abromavičienė, Violeta Baronienė, Mindaugas Orinas ir Jolana Gumauskienė surengė savo mokinių kalėdinius koncertus. Šventiškai pasipuošę mokiniai atliko įvairius muzikinius kūrinius, pasibaigus pasirodymams, mokytojai jaunuosius muzikantus vaišino saldumynais, džiaugėsi jų muzikavimu ir puikia nuotaika.

Styginių instrumentų skyriaus mokytojos Daiva Martikonytė ir Ingrida Krikščiūnienė surengė bendrą savo mokinių kalėdinį koncertą „Šv. Kalėdų belaukiant“. Kalėdiškai pasipuošę mokiniai mielai muzikavo įvairiuose ansambliuose. Mokytojų – Ritos Frendzelienės, Kristinos Zubrickaitės ir Ričardo Matulevičiaus mokinių kalėdiniame koncerte „Muzikiniai Kalėdų laiškai“ tvyrojo puikios nuotaikos. Po koncerto vaikai vaišinosi saldumynais ir dėkojo mokytojams už nuoširdų darbą. „Kalėdinė eglutė“ – mokytojų Dianos Klemkaitės, Pauliaus Adomaičio ir Neringos Miliauskienės mokinių koncertas – taip pat buvo šiltas ir smagus. Mokinių atliekama muzika virpino klausytojų širdis.

Alytaus muzikos mokyklos Muzikos mėgėjų (suaugusiųjų) programos mokiniai su savo mokytojais surengė jaukią kalėdinę vakaronę, kurios metu muzikavo, dalijosi savo potyriais, dėkojo mokytojams už galimybę pažinti muzikos garsų pasaulį ir atrastą muzikavimo džiaugsmą.

Teatro skyriaus mokytojai – Asta Daironienė ir Tomas Pukys su mokiniais surangė kalėdinę teatralizuotą pamoką, kurioje dalyvavo mokinių tėveliai ir artimieji.

Mokytojų Sauliaus Bučinsko ir Tado Žiūko mokinių koncerte „Kalėdos jau mūsų širdyse“ gitara atliekamus kūrinius keitė mušamųjų instrumentų pasirodymai. Audringo žiūrovų palaikymo susilaukė ansamblis – jie ne tik gražiai pagrojo, bet ir puikiai padainavo. Mokytojų Aurelijaus Vilkelio, Dariaus Sušinsko, Ramūno Valaičio, Gintarės Pėstininkaitės, Monikos Ryškutės-Žimailės, Eglės Čeponaitės, Gintauto Rakausko, mokinių kalėdiniai koncertai pasižymėjo nuoširdumu, mokiniai puikiai atskleidė ko išmoko specialybės dalyko pamokose. Mokytojo Dainiaus Platūkio mokinių kalėdiniame koncerte muzikinius kūrinius atliko ne tik patys mažiausieji penkerių metų mokiniai, bet ir suaugę mokiniai.

Alytaus muzikos mokyklos mokytojos ekspertės Ritos Frendzelienės iniciatyva Alytuje jau antrus metus adventiniame laikotarpyje suskamba sakralinė muzika. Šiais metai surengti Sakralinės muzikos festivalio koncertai Alytaus audiovizualiųjų menų centre, Šv. Kazimiero bažnyčioje ir Alytaus muzikos mokykloje, kurie skirti pažymėti šventišką ramybės ir sakralumo laiką.                 Šventines pamokas vedė teorinio skyriaus mokytojos – Jolanta Sabonienė, Neringa Valvonienė, prof. dr. Aldona Vilkelienė. Mokytojos Gabrielės Dambauskaitės trimečius mokinukus pradžiugino apsilankęs Kalėdų Senelis. Mažieji Muzikos mokyklos mokinukai džiugino tėvelius ir artimuosius žaismingumu ir atliktomis dainelėmis. Šventinių pamokų metu mokiniai dainavo kalėdines daineles, žaidė žaidimus, minė kalėdines mįsles, atlikinėjo įvairias muzikines užduotis. Teorinio skyriaus mokytojos pasakojo apie adventą, Kalėdų laukimą, senovinius lietuvių papročius. Nors adventas yra susikaupimo ir ramybės laikas, dzūkų krašto gyventojai susirinkdavo pavakaroti, eidavo ratelius, dainuodavo liaudies dainas, žaisdavo žaidimus. Advento dainos yra ypatingos ir skiriasi nuo kitų tam tikrais žodžiais, pavyzdžiui, aleliuma, leliumoj. Mokytoja Violeta Dumbliauskienė surengė Chorinio dainavimo skyriaus mokinių „Klėdinę popietę“, kur tėvelius ir artimuosius džiugino choro atliekamomis dainomis. Teorinio skyriaus mokytoja Birutė Jočienė surengė kalėdinį mokinių koncertą „Kalėdinis koncertas tėveliams, seneliams ir draugams“ kartu su Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokytoju Rimantu Jočiu ir jo mokiniais.

Įvairaus amžiaus muzikantai atliko žymiausių kompozitorių kūrinius. Koncertuose skambėjo ir tokios visiems puikiai žinomos kalėdinės dainos, kaip James Pierpont „Jingle bells“, Franz Xaver Gruber „Tyli naktis“, José Feliciano „Feliz Navidad“ ir kt.

„Kiek nedaug reikia, kad žmogus pasijustų laimingas.“ – tokiais žodžiais, Alytaus muzikos mokyklos Teatro skyriaus mokytojas, aktorius Tomas Pukys pradėjo mokytojų šventinį koncertą „Senuosius metus palydint“. Tai tradicinis renginys, kurį mokytojai skiria savo mokiniams, jų tėveliams bei miesto visuomenei. Renginyje svečiavęsis Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Labukas sveikino mokyklos bendruomenę artėjančių švenčių proga.

Kalėdinių koncertų maratonas baigėsi gruodžio 30 d. Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ išskirtiniu naujamečiu koncertu „Skriski, Svajone!“, kuris vyko Alytaus kultūros centro Didžiojoje salėje.

Šis šventinis laikotarpis visai mokyklos bendruomenei suteikė daug jaukių susitikimų, gražių apmąstymų ir malonaus švenčių laukimo.

admin
Author: admin