Spalio 9 dieną Alytaus miesto Audiovizualiųjų menų centre vyko ypatingas kultūrinis vakaras – susitikimas su vienu žymiausių šių laikų violončelininkų Davidu Geringu. Į renginį susirinkę klausytojai turėjo unikalią progą išgirsti Maestro pasakojimus apie kūrybą, gyvenimą ir muzikos meną bei gyvai pasimėgauti jo muzikiniais pasirodymais.
Renginio metu D. Geringas pristatė savo prisiminimų knygą „Tik niekam nesakyk“, parašytą kartu su muzikos žurnalistu Janu Brachmannu. Knygoje atskleidžiamos ne tik asmeninės patirtys, bet ir giliai apmąstyta kūrybos prasmė, violončelės meno subtilybės bei bendradarbiavimo su garsiausiais XX ir XXI amžiaus kompozitoriais istorijos.
David Geringas įėjo į muzikos istoriją kaip pirmasis reikšmingų Sofijos Gubaidulinos, Ernsto Kreneko ir Anatolijaus Šenderovo kūrinių atlikėjas. Maestro taip pat glaudžiai bendradarbiavo su tokiais garsiais kūrėjais kaip Henri Dutilleux, Krzysztofas Pendereckis ir György Ligeti. Jo kūrybinis kelias tapo neatsiejama šiuolaikinės muzikos istorijos dalimi.
Renginio atlikėjus ir svečius pristatė Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė, pabrėžusi šio vakaro išskirtinumą bei garbę priimti tokio masto menininką Alytuje.
Susitikimą moderavo kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė, žurnalo „Muzikos barai“ leidėja ir redaktorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė, kurios dėka pokalbis su Maestro virto nuoširdžiu, gyvu dialogu apie meną ir žmogaus dvasinį pasaulį.
Vakaro metu kartu su D. Geringu muzikuoti pakviesta Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ kamerinė grupė. Jaunieji muzikantai turėjo unikalią galimybę pasidalyti scena su pasaulinio lygio menininku ir iš arti pajusti tikros meistrystės dvasią.
Šis vakaras Alytuje tapo ne tik muzikiniu įvykiu, bet ir įkvepiančia gyvenimo bei kūrybos pamoka. Maestro Davido Geringo išmintis, švelnus humoras ir nuoširdumas pavertė susitikimą jautria kelione per garsus, prisiminimus ir emocijas.