Šventinis laikotarpis sakralumo apsuptyje

Gruodžio 16–20 d.  Alytuje vyko Sakralinės muzikos festivalio koncertai, skirti pažymėti šventišką ramybės ir sakralumo laiką – adventą. Festivalio sumanytojos, Alytaus muzikos mokyklos mokytojos ekspertės Ritos Frendzelienės iniciatyva Alytuje jau antrus metus adventiniame laikotarpyje suskamba sakralinė muzika.  Festivalio programoje skirtingų žanrų muzika – nuo Baroko epochos iki savos kūrybos muzikos.  Pagrindinė idėja – muzikos sakrališkumas.

Pirmąjį festivalio vakarą publiką pasitiko festivalio partneriai, Alytaus audiovizualiųjų menų centro darbuotojai, kurie savo salėje mielai sutiko rengti festivalio koncertus jau antrus metus iš eilės.  Pirmos dienos atlikėjai, tai Alytaus muzikos mokyklos absolventai, toliau sėkmingai studijuojantys muzikos institucijose:  Barbora Gailiūtė, Kotryna Platūkytė, Skirmantė Kirkliauskaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Giedrė Surdokaitė, Kristina Zubrickaitė, Daumantas Pranckevičius (Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademija), Kristina ir Romalda Vadapalaitės (Vilniaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla). Pirmajame festivalyje koncertavusios, prisimena šį renginį su didžiausiu džiaugsmu: „Buvo kažkas nuostabaus – tiek daug emocijų, prisiminimai ir įspūdžiai nepakartojami, nes visada yra brangiausia groti savam mieste, saviems mokytojams, o kai matai, kad ir kitiems patinka, būna visiška palaima.“ Koncertą vedė aktorius Tomas Pukys. Puikiai pasirinktos mintys, šiltas tarpusavio bendravimas skatino žiūrovus susikaupti ir klausytis atlikėjų kūrinių.

Antrasis festivalio koncertas vyko Šv. Kazimiero bažnyčioje. Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis, po kurių koncertavo vyresniųjų klasių moksleiviai. Susirinkusiųjų gausa, grojimas gražioje bažnytinėje aplinkoje, didelis susikaupimas leido pajusti nuostabų iškilmingumo įspūdį. Gausūs aplodismentai parodė, kad maldos namuose laukiama ir daugiau su muzika susietų renginių. Festivalio koncertą vedė ir poeziją skaitė fortepijono mokytoja metodininkė Ilona Vasiliauskienė. Festivalio idėjos autorė dėkojo visiems festivalio dalyviams už jaukią šventę, puikiai praleistą laiką, šilumą ir gerumą, pasklidusį bažnyčioje, o mokytojams už didžiulį darbą, meilę muzikai.

Baigiamasis trečiasis Sakralinės muzikos festivalio koncertas suskambėjo Muzikos mokyklos Koncertų salėje, kurį vainikavo patys mažiausieji mokyklos mokinukai. Festivalio koncertą vedė vyresniųjų klasių mokiniai – Gerda Brazaitė ir Eivydas Svirinavičius.

Atskirą ačiū norėtųsi tarti festivalio globėjams Tarptautinei moterų organizacijai „Zonta“ už plačiai atvertas širdis, dovanojant visiems festivalio atlikėjams saldžiąsias dovanėles. Sakralinės muzikos pagalba šis laikotarpis mūsų širdis prisipildė vilties ir tikėjimo grožio, o grožis kiekvieno mūsų širdyse uždegė advento ramybę, bendrystės dvasinį džiaugsmą.

Alytaus muzikos mokyklos smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė

admin
Author: admin