Tarptautinis virtualus konkursas „Muzikinė mažųjų mozaika 2021“

2021 m. balandžio 12–gegužės 3 dienomis Alytaus muzikos mokykloje vyko V tarptautinis instrumentinės muzikos konkursas „Muzikinė mažųjų mozaika 2021“.

„Linkiu muzikuoti, jei ne kaip iš natų, tai kaip iš širdies“, – tokiais žodžiais konkurso dalyvius pasveikino konkurso globėjas, Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Konkursas jau nuo 2013 metų vyksta kas dvejus metus. Konkurso organizatorė – smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė. „Muzikinė mažųjų mozaika“ – tai jaunųjų talentų iki 11 metų pasirodymai. Konkurso tikslas – skatinti gabių ir talentingų vaikų kūrybiškumą. Šiais metais konkursas vyko nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo 195 dalyviai iš 47 Lietuvos, Latvijos, Rusijos muzikos ir meno mokyklų.

Visą savaitę dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga 12-os narių vertinimo komisija iš įvairių pasaulio šalių – JAV, Graikijos, Danijos, Šveicarijos, Ukrainos ir Lietuvos. Net 59 konkurso dalyviai apdovanoti laureato diplomas įvairiose grupėse pagal amžių ir instrumentą. 65 dalyviams įteikti diplomais. Komisija atlikėjams skyrė specialius diplomus už artistiškumą, techniškumą, profesionalų kūrinio atlikimą, lietuviško kūrinio atlikimą, latviško kūrinio atlikimą, už interpretaciją, už muzikalumą, už klasikinio kūrinio atlikimą. Jauniausio dalyvio diplomai atiteko Adelinai Jakučionytei (Alytaus muzikos mokykla) ir Elzei Tijūnėlytei (Trakų meno mokykla).

Dėkojame visiems jauniesiems atlikėjams, jų mokytojams, konkurso vertinimo komisijos nariams už dalyvavimą konkurse! Taip pat tariame ačiū šio konkurso globėjui! Džiaugiamės, kad „Muzikinė mažųjų mozaika“ kaskart pritraukia tiek daug dalyvių, paskatina bendradarbiavimą ne tik tarp šalies, bet ir užsienio muzikos ir meno mokyklų.