XI Dzūkijos krašto styginių instrumentų festivalis-maratonas „Archinfesta“

XI Dzūkijos krašto styginių instrumentų festivalis-maratonas „Archinfesta“ į Alytų kiekvienais metais sukviečia muzikantus stygininkus. Festivalio tikslas ugdyti moksleivių artistiškumą, pilnavertiškumą, pasitikėjimą savimi, integraciją į visuomenę.

Šiais metais festivalis-maratonas vyksta dviem etapais. Pirmajame etape, gegužės 3 d., festivalyje dalyvavo stygininkai. Festivalis vyko mišriu būdu, todėl mažieji muzikantai galėjo nuotoliniu būdų pasiklausyti savo bendraamžių grojimo iš kitų muzikos mokyklų. Sulaukta virš 70 dalyvių iš Alytaus ir artimiausių Dzūkijos miestų. Festivalyje muzikavo stygininkai iš Alytaus, Marijampolės ir Prienų muzikos ir meno mokyklų, Alytaus rajono Pivašiūnų progimnazijos. Gausūs dalyvių pasirodymai rodo, kad jau vienuoliktus metus iš eilės rengiamas festivalis yra žinomas, o svarbiausia – pateisina organizatorių lūkesčius, kad yra reikalingas jaunajai kartai. Po festivalio visi dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Alytaus muzikos mokyklos direktorės Gabrielės Dambauskaitės padėkos raštais.

Gegužės 21 d., minint gatvės muzikos dieną, vyks antrasis festivalio-maratono etapas, kuriame pasirodys įvairių sudėčių ansambliai. Renginys vyks Alytaus miesto sode.

Festivalio organizatorė mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė