Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 1 (13671) Saulė Pinkevičienė „Alytiškiai šešioliktą kartą šventiškai palydėjo metus su „Svajone“ 2022 sausio 4 d.

Po dviejų metų pertraukos Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“ vėl koncertavo AKC rūmuose su nauja dirigente Paulina Bakšaitė.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 139 (13662) Ingrida Krikščiūnienė „Virtualus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Atlėk, sakale“

Konkursas „Atlėk, sakale“ vyksta nuo 2012 metų. Jame pasirodo jaunieji talentai iš visos Lietuvos. Šiais metais konkursas buvo virtualus, jame dalyvavo per 200 jaunųjų muzikantų.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 121 (13644) „Alytaus Naujienų“ informacija „Skambanti muzikos istorija: Giedrius ir Viktoras Kuprevičiai“ 2021 spalio 26 d.

Giedrius Kuprevičius, viešėdamas Muzikos mokykloje, pristatė savo tėvo Viktoro Kuprevičiaus kūrybą, atliko muzikinių kūrinių.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 116 (13639) Muzikos mokyklos informacija „Muzikos ir vertybių sinergija“ 2021 spalio 14 d.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko doc. Dr. Lolitos Jolantos Piličiauskaitės knygų pristatymas. Leidinius recenzavo prof. dr. Aldona Vilkelienė.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 116 (13639) Muzikos mokyklos informacija „Profesinę šventę Muzikos mokyklos mokytojams nuskaidrino buvusių mokinių dovana“ 2021 spalio 14 d.

Muzikos mokyklos mokytojai lankėsi Nacionaliniame operos ir baleto teatre, operoje „Manon“. Tai – operos solistės Justinos Gringytės vardo labdaros ir paramos fondo dovana buvusios mokyklos kolektyvui.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 115 (13638) Aldona Kudzienė  „Lietuvos operos dainininkė Irena Milkevičiūtė „Didžiuojuosi esanti šios mokyklos dalimi, kurioje teko mokytis“ 2021 spalio 12 d. 

Butrimonių gimnazijoje viešėjo operos dainininkė Irena Milkevičiūtė, kuri klausėsi ir jaunųjų Muzikos mokyklos smuikininkių.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 115 (13638) Aldona Vilkelienė „Mažoji Alytaus obojininkų šeima“ 2021 spalio 12 d. 

Obojaus programa pradėta įgyvendinti Muzikos mokykloje prie 4 metus. Mokytoja Eglė Čeponaitė džiaugiasi, kad obojumi mokosi groti 8 mokiniai.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“ Nr. 108 (13631) Muzikos mokyklos informacija „Ką reiškia atlikėjui laimėtas nuotolinis konkursas JAV – gal tai raktas į muziko kelią?“ 2021 rugsėjo 25 d.  

Muzikos mokyklos mokinė Austėja Skorochodovaitė (mokytoja metodininkė Vita Naujikienė) tarptautiniame konkurse American Editios laimėjo I vietą.


Laikraštis „Alytaus Naujienos“  Nr. 103 (13626) Margarita Matulionytė „Šviesos Angelų sparnai palytėjo Alytų“ 2021 rugsėjo 14 d.  

Rekonstruotoje Sinagogoje skambėjo Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ ir mokytojos Paulinos Bakšaitės melodijos.


2021 m. gegužė

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“
Nr. 51 (13574)
Saulė Pinkevičienė

„Virtualioje Europos jaunųjų muzikantų šventėje nuskambėjo ir „Svajonė“, o alytiškiai labai pasiilgo gyvos orkestro muzikos“

„Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“ jau patyrė šio Nerpelto festivalio magišką galią – per muziką suvienyti tūkstančius muzikos mylėtojų!“

2021-05-11
Alytaus miesto savivaldybė

https://bit.ly/3vP5scw

Alytaus muzikos mokyklos informacija

„Tarptautinis virtualus konkursas Alytaus muzikos mokykloje „Muzikinė mažųjų mozaika 2021“

2021 m. balandžio 12–gegužės 3 dienomis Alytaus muzikos mokykloje vyko V tarptautinis instrumentinės muzikos konkursas „Muzikinė mažųjų mozaika 2021“.

2021-05-06

2021 m. kovas

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis „Alytaus naujienos“ Nr. 30 (13553) Alytaus muzikos mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus vedėjas, muzikos mokytojas ekspertas Rimantas Jočys „Išskirtiniai Alytaus muzikos mokyklos mokinių laimėjimai Kazachstane nuotoliniu būdu“

Karantinas ir pandeminė situacija Lietuvoje padiktavo naujus sprendimus nuotoliniame ugdyme. Šiuo sudėtingu laikotarpiu mokytojai įvairiausiais būdais stengiasi sudominti mokinius. Vienas iš nedaugelio sprendimų – nuotoliniai konkursai ir ne bet kokie, o organizuojami užsienyje. Alytaus muzikos mokyklos mokytojai „atrado“ labai įdomų konkursą vidurio rytuose Kazachstane, Astanos (Nur-Sultan) mieste.

2021-03-18

 

2021 m. vasaris

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis „Alytaus naujienos“ Nr. 19 (13542) Alytaus muzikos mokyklos informacija „Alytaus muzikos mokykla ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorija supynė pynę iš garsų“.

Alytuje paskelbus karantiną, mokyklos susidūrė su dideliu iššūkiu – kaip toliau mokyti kiekvieną vaiką. Įvedus visuotinį nuotolinį mokymą, svarbiausias uždavinys buvo nepalikti vaiko užribyje, kad jis nepatirtų mokymosi nuostolių. Juk kiekvienas vaikas yra menininkas.

Alytaus muzikos mokykla garsėja šalyje ir užsienyje savo mokinių pasiekimais, saviraiškos gebėjimais ir kūrybiškumu. Džiugu, kad galime pasiekti savo mokinius Microsoft Teams platforma, vesti atviras pamokas, rengti koncertus, dalyvauti konkursuose nuotoliniu būdu.

2021-02-18
Laikraštis „Alytaus naujienos“ Nr. 13 (13536) Min­dau­gas Jo­nu­šas „Gied­rė Sur­do­kai­tė: „Kla­si­ki­nė mu­zi­ka – at­gai­va sie­lai“

Nuo de­vy­ne­rių pra­dė­jau mo­ky­tis Aly­taus mu­zi­kos mo­kyk­lo­je, gro­jau smui­ku bei dai­na­vau. Vie­nas iš es­mi­nių mo­men­tų ma­no mu­zi­ki­nia­me ke­ly­je bu­vo, kai ket­vir­to­je kla­sė­je pra­dė­jau mo­ky­tis

2021-02-02

2020 m. lapkritis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Epale – Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma
https://rb.gy/xflrf1
Alytaus muzikos mokyklos bibliotekininkė Laima Žurava „Esi jaunas ir nori įkurti patrauklią darbo vietą Europoje? Pažink jos šalių kultūros paveldą kartu su „Erasmus+“!“

Keliauti, susipažinti su kitų šalių kultūra, jos paveldu, miestais galima ir jaukiai įsitaisius namuose. Taip jau sutapo, kad šių dienų kontekste projektas „Jaunų suaugusiųjų integracija į darbo rinką per kultūros paveldą“ pataikė tiesiai „į taikinį“ – kaip pamatyti pasaulį, kai negali keliauti? Idėja buvo sukurti virtualią kavinę su skambančia muzika, įvairiais patiekalais ir gėrimais.

2020-11-27
Laikraštis „Alytaus naujienos“ Nr. 131 (13507) Alytaus muzikos mokyklos informacija „Gimtadienis be sienų“ Muzikos mokyklos 63-jų įkūrimo metinių  šventė“

Laikas padiktavo netradicinę gimtadienio šventimo formą. Kaip byloja pirmasis Alytaus muzikos mokyklos metraštis, mokykla savo darbą pradėjo 1957 metų lapkričio 10 d. Atsižvelgiant į aplinkybes, gimtadienio šventę nuspręsta perkelti į virtualią erdvę.

2020-11-19
Laikraštis „Alytaus naujienos“ Nr. 131 (13507) Saulė Pinkevičienė „Naujametis koncertas greičiausiai vyks pavasarį, bet nauja programa „Svajonė in ROCK“ jau pakeliui pas žiūrovus“

„Esame nusiteikę kūrybiškai, pasiruošę priimti iššūkius ir lanksčiai reaguoti į besikeičiančią situaciją“, – taip jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ nuotaikas apibūdina viena jo vadovų Daiva Martikonytė.

2020-11-19

2020 m. rugsėjis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Alytaus miesto savivaldybė
https://rb.gy/pufkgp
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus informacija „Lazdijų krašte pagerbtas Lietuvos partizanų atminimas“

Renginio metu Lietuvos partizanų dainas atliko LPKTS Lazdijų filialo ansamblis „Žilvitis“ (vadovė Aldona Kupčinskienė) ir LPKTS Alytaus filialo choras „Atmintis“ (vadovas  Vidas Simanauskas), simboliškai Lietuvos gyventojų kartas sujungė Alytaus „Volungės“ progimnazijos 5 b klasės ir Alytaus muzikos mokyklos 5 klasės mokinio Mato Diškevičiaus atlikta daina „Mano Vytis ir Trispalvė“ (kompozitorius Vaclovas Augustinas, eilės Vytės Nemunėlio). Mokinį parengė Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Birutė Jočienė.

2020-09-15
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/vkpa6k
Rūta Kašėtienė, Marius Šagunevičius „Mokslo ir žinių dieną į Alytaus muzikos mokyklą rinkosi tik būsimi mokiniai – pirmokai“ 2020-09-01

2020 m. liepa

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 78 (13454)
Alytaus muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų skyriaus vedėjas mokytojas ekspertas Rimantas Jočys „Alytaus muzikos mokyklos pučiamųjų skyriaus mokiniai į vasarą įžengė su laureatų diplomais“

Liepos 1 d. Muzikos mokykloje buvo pagerbti XXVIII respublikinio Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso laureatai, diplomantai, dalyviai, jų mokytojai bei koncertmeisteriai.

2020-07-14

2020 m. birželis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 73 (13449)
Prof. dr. Aldona Vilkelienė, Alytaus muzikos mokyklos direktorė „Per karantiną uždarytas sienas Europos Sąjungos projektas „Jaunų suaugusiųjų integracija į darbo rinką per kultūros paveldą“ atveria virtualiai“

Birželio viduryje Muzikos mokykloje rinkosi pirmus metus vykdomo projekto „Erasmus + KA2“ suaugusiųjų švietėjai ir besimokantieji. Jau keletą mėnesių nebuvo galimybės išvykti į planuotas savo partnerių – Austrijos bei Švedijos suaugusiųjų mokymo institucijas, todėl tęsti veiklas ir pasidalyti gerąja patirtimi teko virtualiai.

2020-06-30
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 72 (13448)
Saulė Pinkevičienė „Išsipildžiusia „Svajonės“ svajone pasidžiaugė ir prezidentas Gitanas Nausėda“

Nuo 2000-ųjų gyvuojantis ir šiemet jubiliejų švenčiantis jaunimo orkestras garsina Alytų ir yra pelnęs ne vieną laimėjimą, pagerbtas padėka, tačiau šįkart ji ypač svarbi ir todėl, kad ženklina išsipildžiusią kolektyvo svajonę dalyvauti tarptautiniame konkurse, ir kaip veiklos įvertinimas, atkeliavęs šį nelengvą pavasarį. Karantinas šiek tiek sulėtino pašėlusį „Svajonės“ tempą, tačiau nesustabdė polėkio.“

2020-06-27
Internetinis portalas „Dzūkijos veidas“ https://rb.gy/x2r1nm Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyrius „Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoniniam orkestrui „Svajonė“ – Prezidento padėka“ 2020-06-22
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 69 (13445)
https://rb.gy/pbamve
Sau­lė Pin­ke­vi­čie­nė „Dar ne šie­met, bet Aly­taus mu­zi­kos mo­kyk­la tu­rės ab­sol­ven­tų, gro­jan­čių pu­čia­muo­ju in­stru­men­tu, pa­gal ku­rį de­ri­na­mas sim­fo­ni­nis or­kest­ras“

Šią sa­vai­tę Aly­taus mu­zi­kos mo­kyk­lo­je įteik­ti di­plo­mai dar vie­nai ab­sol­ven­tų kar­tai. Ne vi­si jie sa­vo to­les­nį ke­lią su­si­es su mu­zi­ka, ta­čiau pra­ei­ty­je lie­kan­tys me­tai šio­je mo­kyk­lo­je kiek­vie­no gy­ve­ni­me įbrėš ryš­kų pėd­sa­ką. Moks­lo me­tus Aly­taus mu­zi­kos mo­kyk­la už­bai­gė nuo­to­li­niu bū­du, tai bu­vo nau­jų at­ra­di­mų lai­kas. Ka­ran­ti­nas ko­re­ga­vo ir di­plo­man­tų šven­tę, ku­ri šie­met bu­vo kuk­li, ma­žes­niuo­se bū­re­liuo­se, ta­čiau taip pat džiu­gi ir mo­ky­to­jams, tė­vams, ir pa­tiems ab­sol­ven­tams.

2020-06-16
Laikraštis
„Alytaus naujienos“ Nr. 63 (13439)
Alytaus muzikos mokyklos inf. „Alytaus muzikos mokyklos mokiniai – I Lietuvos interaktyvaus jaunųjų muzikantų konkurso „Muzika-@“ laureatai“

Paskelbtas nuotolinis mokymas tapo iššūkiu daugeliui muzikuojančių vaikų, jų mokytojams ir tėvams. Dėl šios priežasties buvo atidėta daugybė suplanuotų konkursų ir festivalių. Todėl, sužinoję apie galimybę dalyvauti naujame interaktyviame konkurse, jaunieji Alytaus muzikos mokyklos mokiniai kaipmat susidomėjo ir priėmė iššūkį.

2020-06-04

2020 m. balandis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/y89gg8
Vilma Skroblienė, Marijus Šagunevičius „Alytaus muzikos mokyklos mokinių muzikinė padėka mamoms“ 2020-04-30
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/kexsid
Vilma Skroblienė, Marius Šagunevičius „Alytaus muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų „Muzikinė padėka medikams“ 2020-04-02
Radijo stotis FM99
https://rb.gy/q4x162
Liudas Ramanauskas „Virtualus Alytaus muzikos mokyklos renginys ir mokymasis karantino metu“ 2020-04-02

2020 m. vasaris

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/d4wlys
Vilma Skroblienė, Kęstutis Ražanauskas „Alytaus muzikos mokykla pasitiko VIII Lietuvos mokinių muzikos olimpiados antro etapo dalyvius“ 2020-02-05
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/dlgiyq
Vilma Skroblienė, Marius Šagunevičius „Muzikos mokykloje vyko konkursas Juozo Karpavičiaus fondo prizams laimėti“ 2020-02-04

2020 m. sausis

Žiniasklaidos priemonė Straipsnio / įrašo pavadinimas, autorius Publikavimo data
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/qbr9lu
Vilma Skroblienė, Marius Šagunevičius „Koncertas „Nesenkantis melodijų šaltinis“ subūrė kamerinės muzikos mylėtojus“ 2020-01-29
Dzūkijos televizija
https://rb.gy/fpaz1o
Vilma Skroblienė, Marius Šagunevičius „Alytaus muzikos mokykloje skambėjo vargonų muzika“ 2020-01-23

 

ARCHYVAS